Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ ÜRÜN İNCELEME

Su Geçirmez Akıllı Bileklik Xiaomi Mi Band 4

Son yıllarda ülkemizde çeşitli teknolojik ürünleri satışa sunan Xiaomi su geçirmez akıllı bilekliği Mi Band 4′ü geçtiğimiz aylarda satışa sundu. Peki Mi Band 4’ü diğer akıllı bileklerden ayıran özellikleri nelerdir? Gelin beraber inceleyelim.

Tasarım anlamında Mi Band 3 ü andırsa da Mi Band 4 ‘ün orta tuşu daha aşağıda ve düz bir yapıya sahip. Zira Mi Band 3 te çukur bir yapıya sahip olan bu tuş ergonomiden biraz uzaktı. Mi Band 4 önceki modeline göre hem ebat olarak biraz daha kalın hemde ağır bir yapıya sahip. Ama bu kullanım ve ergonomik anlamda eksiklik olarak değerlendirilmemelidir.

Xiaomi Mi Band 4’ün en büyük yeniliği ekran tarafında karşımızda. Mi Band 3’te 0.78 inç büyüklüğündeki renksiz ekran, Mi Band 4’te 0.95 inç büyüklüğünde renkli AMOLED ekrana dönüşmüş durumda. Mi Band 4’ün 0.95 inçlik renkli AMOLED ekranının çözünürlüğü ise 240 x 120 piksel çözünürlüğünde. Gece moduyla ekran ışığını otomatik olarak ya da kuracağınız saat aralıklarında ekran ışığını otomatik bir şekilde kısabiliyorsunuz ya de kendiniz tamamen ışığı ayarlayabiliyorsunuz. Ekran ışığı güneş ışığı altında özellikle en yüksek parlaklık seviyesinde oldukça yeterli. Mi Band 4’ün en güzel yanlarından biri ise ekran temasını, hazır ön yüklü sınırlı sayıdaki temalardan birini seçebiliyorsunuz. Temalarda biraz Çin etkisi yoğun olsa da, akıllı bileklikte renkli temaların olabiliyor olması gayet hoş duruyor. Temaları şimdilik özelleştiremiyoruz. Önümüzdeki dönemde bu uygulamaya gelebilecek güncellemelerle beraber, bu yetenek daha da ileri taşınabilir.

50 metreye kadar suya dayanıklı olan Mi Band 4, yaptığınız sporu algılama ve daha doğru verilerle güncelleme konusunda artık çok daha yetenekli. Kalp atış hızı sensörü, adım sayma ve uyku izleme, koşma, bisiklete binme ve yüzme gibi farklı aktiviteleri otomatik olarak algılayabilen Mi Band 4, 6 eksenli sensörler yardımıyla çok daha keskin veriler ölçebiliyor.

135 mAh bataryaya sahip Mi Band 4 20 güne kadar kullanım avantajı sağlıyor.

Related posts

Vestel Akıllı Saat Satışa Çıktı

Fatih Akgün

48 MP’lik Kamerayla Realme Narzo 10 Geliyor

Fatih Akgün

10’uncu Nesil Yeni Excalibur Laptop Serisi Ön Sipariş Müjdesi!

Yorum Yap