Teknolojix Haber
OYUN SEKTÖREL StartUp Projeler YAZILIM

Şu Metaverse Coinleri Radarlarınıza Alın!

 

Nasdaq’dan Açıklama:
Şu 5 Metaverse Coini Radarlarınıza Alın!

 

Son zamanlarda oldukça dikkat çeken metaverse, kripto para piyasalarına da sıçradı. Daha doğrusunu söylemek gerekirse, daha önceden mevcut olan metaverse coin projeleri, sıçrayışa geçti. Metaverse coinleri olarak anılan bazı kriptolar, değişik sanal evrenler içerisinde bulunan malları ve arazileri satın alma işlemlerinde kullanılıyor.


Hangi metaverse coinleri izlenmeli?

Emma Newberry,  Nasdaq’ta yayınlanan yazısında şu 5 coinin adı veriyor:

 

  • Newberry’e göre ilk takip edilmesi gereken metaverse projesiAXS (Axie Infinity). AXS, 2021 yılının en  iyi kripto paralarından biri  ve yıllık % 20.000 üstünde yükseliş gösterdi.

 

  • İkinci olarak, Newberry MANA (Decentraland)‘ın ismini veriyor. 3D sanal gerçeklik platformu olan MANA ile oyuncular arazi parselleri alıp ve geliştirebiliyor. Ayrıca, oyunda sanat eserleri de yaratılabiliyor.

 

  • Üçüncülük SAND (The Sandbox)‘da. SAND, MANA’ya çok benzeyen bir proje, MANA’daki gibi oyuncular araziler satın alabiliyor. SAND, OpenSea, The Walking Dead ve Snoop Dogg gibi isimlerle anlaşmalar ve ortaklık yaptığını duyurdu.

 

  • Dördüncü olarak ENJ (Enjin Coin)‘den söz ediyor. ENJ,  NFT oluşturulan ve yönetilen bir platform. Bazı oyun platformlarıyla bütünleşik ve oyuncuların herhangi bir öğeyi diğer oyunlarda kullanmasına da imkan tanıyor.

 

  • Son olarak RNDR (Render Token)‘ının adı geçiyor. RNDR, artırılmış gerçeklik ve 3D görselleri oluşturan şirketlerden. Merkeziyetsiz altyapısı, dijital içerik işlemede genelde kullanılmayan pc işlem gücünü kullanıyor.

 

 

 

 

Related posts

Linux Kernel 5.6’yı Resmi Olarak Duyurdu

Fatih Akgün

Dünyanın İlk ‘Kesilemez’ Maddesi Üretildi!

Fatih Akgün

Covid-19 Salgını, Hacker’ları da Etkiledi.

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım