Teknolojix Haber
İNTERNET

Superonline Kullanıcılarının İnternet Hızlarını mı Arttırdı?

Corona virüs etkisiyle evlerimizde kalmak durumunda kaldığımızı bugünlerde Youtube, Netflix gibi uygulamalar trafiklerini kontrol edebilmek amacıyla hızlarını düşürme yoluna gitmişlerdi. Superonline ise bazı kullanıcılarını şaşırttı. Upload yani yükleme hızlarının yükseldiğini farkeden bazı kullanıcılar sevinçlerini sosyal medyada paylaştı.

Türkiye’de kullanılan internet altyapılarında  upload yani yükleme hızı en fazla 5 Mbps olarak belirlidir. Bu hızı artırmak için  kurumsal tarifelere geçmek  ya da ek ücret ödemek gerekir. Dün hız testi yapan bazı kullanıcılar 20 Mbps seviyesinde bir upload hızına sahip olduklarını fark etti. Buna ek olarak bazı kullanıcılar indirme yani download hızının da ciddi oranda arttığını dile getirdiler.

Turkcell Superonline fiber abonelerinden bu altyapıyı kullananların Upload hızının 20 Mbps civarına kadar yükseldiği, 15 Mbps limitsiz fiber internet paketinden yararlananların büyük bir bölümünüz hızlarının 30 – 40 Mbps seviyesinde indirme hızına kadar ulaştığını dile getiriliyor. Birden fazla abone tarafından sosyal medyada paylaşılan ekran görüntülerinde bu durum doğrulanıyor.

 

Diğer servis sağlayıcılarda böyle bir durumun yaşandığına dair daha bir bilgi yok.  Turkcell Superonline, koronavirüs yüzünden evde kalan abonelerine bir iyilik yapmak istediği düşünülüyor. Bu durumun kalıcı olup olmadığı ve önümüzdeki aylarda da devam edip etmeyeceği bilinmiyor.

 

Related posts

YouTube, Dünya Genelinde Çöktü!

Fatih Akgün

E-Dönüşüm süreçlerinden E-Arşiv Fatura için son tarih 1 Ocak 2020 Başvuru kılavuzu yazımızda

Fatih Akgün

Türk Telekom, Upload Hızını 2 Katına Çıkardı!

Fatih Akgün

Yorum Yap