Teknolojix Haber
TEKNOLOJİ (Genel)

SXSV Virus Sebebi Ertelenen Son Organizasyon Oldu…

Gün geçmiyor ki yeni bir organizasyon Covid-19 nedeniyle iptal edilmemiş olsun. ABD’nin en büyük 11. eyaleti olan Austin şehir merkezinde 34 yıldır aralıksız olarak düzenlenen, teknoloji, film ve müzik tutkunlarını bir araya getiren SXVS etkinliği Coronavirus nedeniyle iptal edildi.

Organizasyonun 13-22 Mart tarihleri arasında yapılması planlanıyordu. Ancak Austin Belediye Başkanı Steve Adler bugün bir açıklama yaptı. Adler çok sayıda konuşmacının ve şirketin katılmaması ile halkın sağlığının korunması amacıyla organizasyonun gerçekleşmeyeceğini açıkladı.

Steve Adler, ABD’de Coronavirus nedeniyle acil durum ilan edildiğini ve bu sebeple SXVS’nin bu yıl düzenlenmeyeceğini duyurdu. Ancak bu organizasyonun şehir ekonomisine katkısının büyük olduğunu ve bu yıl düzenlenmemesinin olumsuz etkisi olacağını dile getirdi. Geçtiğimiz yıl şehir SXVS’den 356 milyon dolar gelir elde etmişti.

Organizasyon yönetimi bu etkinliğin Austin şehrinde yapılmamasının hiç yapılmayacağı anlamına gelmediğini dile getiriyor. Henüz online bir tanıtım için hala zaman olduğunu dile getiren yönetici çevrimiçi bir deneyim sunmak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Etkinliğe haftalar kala Austin şehrine yarım milyona yakın insanın gelmesinin Coronavirus açısından oldukça tehlike arz ettiğinin altını çizen Adler SXSV’ye ev sahipliği yapmanın akıllıca olmadığını dile getirdi. ABD’de şu ana kadar Coronavirus sebebiyle ölenlerin sayısı 11’e yükseldi.

Steve Adler’in bu kararı almasının ardında festivalin iptal edilmesi için Change.org üzerinden elli beş binden fazla oy toplanması oldukça etkili oldu. Bu yönde bir kampanya başlatılınca Amazon, Apple Netflix,Facebook, TikTok, LinkedIn, Intel ve CNN organizasyona katılmayacağını açıkladı ve iptal edildi.

Cenevre Otomobil Fuarı’nın MWC 2020’nin ve daha bir çok fuarın iptal edilmesi bu virüsün etkisinin geçene kadar yeni organizasyonlar göremeyeceğimizi kanıtlar nitelikte. Umarız en yakın zamanda aşısı bulunur ve eski fuar günlerine geri dönülür.

Related posts

Messenger Rooms Kullanıma Açıldı!! Instagram’da Yeni Dönem Başladı!

Fatih Akgün

Telefonları Kurşun Geçirmez Kılacak Materyal Geliştirildi

Yasemin ACAR

Parolalarınızı güçlendirmek için öneriler

Fatih Akgün

Yorum Yap