Teknolojix Haber
TeknolojiXHaber

Tacikistan’da ilk koronavirüs vakası!

Şok gelişme! Tacikistan’da ilk koronavirüs vakası!

Çin’de başlayıp tüm dünyaya yayılan Covid-19 ülkelere sıçramaya devam ediyor. Tacikistan’da ilk kez koronavirüs vakası tespit edilirken, 15 kişinin hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

Çin’den yayılan Koronavirüs adeta dünyayı sarmış durumda. Yeni tip koronavirüs (Covid-19) sebebiyle dünya çapında vaka sayısı 3 milyonu, ölü sayısı 228 bini geçti. Tacikistan’da ise ilk kez yeni tip koronavirüs vakası tespit edilirken, 15 kişinin hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

Sağlık ve Sosyal Koruma Bakanlığı, ülkede 15 Covid-19 vakasının tespit edildiğini, bu vakaların 10’unun Hocand, 5’inin ise Duşanbe’de olduğunu açıkladı.

ÜNİVERSİTELER 4 MAYIS’TAN İTİBAREN KAPALI

Öte yandan Başbakan Kahir Rasulzade başkanlığında düzenlenen Koronavirüsü Önleme Merkezi toplantısında alınan kararla, ülkedeki tüm vatandaşların koruyucu maske takmaları zorunlu kılındı. Kararla ayrıca ülkedeki tüm üniversite öğrencileri için 4 Mayıs’tan itibaren tatil ilan edildi.

Bakanlık, 6 Nisan’da, Hocand şehrinde 4 kişinin zatürreden tedavi gördüğü hastanede öldüğünü ve 28 Nisan’da, 126’sı sağlık çalışanı olmak üzere 319 kişinin zatürre şüphesiyle Duşanbe’deki hastaneye kaldırıldığını ve bu hastaların 11’inin tedavi gördüğü hastanede öldüğünü duyurmuştu.

Tacikistan koronavirüs vaka ve ölü sayısına ilişkin Johns Hopkins Üniversitesinin ve Worldometers‘in paylaştığı grafiklere bu sitelerden bakabilirsiniz.

Related posts

İlk Teknopark (Siber Güvenlik ve Teknoloji) Lisesi Açıldı

Fatih Akgün

Flekso-İskelet Tasarımlı 3D Böcek Robotu

Yağmur Kübra Yazıcı

NASA astronotunu arıyor! İşte Ay’a ve Mars’a gitmek için aranan kriterler

Fatih Akgün

Yorum Yap