Teknolojix Haber
TeknolojiXHaber

Tacikistan’da ilk koronavirüs vakası!

Şok gelişme! Tacikistan’da ilk koronavirüs vakası!

Çin’de başlayıp tüm dünyaya yayılan Covid-19 ülkelere sıçramaya devam ediyor. Tacikistan’da ilk kez koronavirüs vakası tespit edilirken, 15 kişinin hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

Çin’den yayılan Koronavirüs adeta dünyayı sarmış durumda. Yeni tip koronavirüs (Covid-19) sebebiyle dünya çapında vaka sayısı 3 milyonu, ölü sayısı 228 bini geçti. Tacikistan’da ise ilk kez yeni tip koronavirüs vakası tespit edilirken, 15 kişinin hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

Sağlık ve Sosyal Koruma Bakanlığı, ülkede 15 Covid-19 vakasının tespit edildiğini, bu vakaların 10’unun Hocand, 5’inin ise Duşanbe’de olduğunu açıkladı.

ÜNİVERSİTELER 4 MAYIS’TAN İTİBAREN KAPALI

Öte yandan Başbakan Kahir Rasulzade başkanlığında düzenlenen Koronavirüsü Önleme Merkezi toplantısında alınan kararla, ülkedeki tüm vatandaşların koruyucu maske takmaları zorunlu kılındı. Kararla ayrıca ülkedeki tüm üniversite öğrencileri için 4 Mayıs’tan itibaren tatil ilan edildi.

Bakanlık, 6 Nisan’da, Hocand şehrinde 4 kişinin zatürreden tedavi gördüğü hastanede öldüğünü ve 28 Nisan’da, 126’sı sağlık çalışanı olmak üzere 319 kişinin zatürre şüphesiyle Duşanbe’deki hastaneye kaldırıldığını ve bu hastaların 11’inin tedavi gördüğü hastanede öldüğünü duyurmuştu.

Tacikistan koronavirüs vaka ve ölü sayısına ilişkin Johns Hopkins Üniversitesinin ve Worldometers‘in paylaştığı grafiklere bu sitelerden bakabilirsiniz.

Related posts

Home Before Dark’ın Apple Tv+’de Gösterime Gireceği Tarihi Açıkladı

Fatih Akgün

Korona Bu Şehirde Artık Yok

Tesla’nın İsmiyle Ayrı Düşen İşlevinin Fiyatı Artıyor

Yorum Yap