Teknolojix Haber
YAŞAM

Tarihi yapılarda Dünya’ya yayılan yeni tip Coronavirüs’e karşı tedbir!

Diyarbakır ve Mardin’de Büyükşehir Belediyeleri Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınına karşı tarihi yapılarda da dezenfekte çalışması yapılıyor.

Sağlık Bakanlığının, Türkiye‘de iki corona virüs vakasının tespit edildiğine yönelik açıklamasının ardından ülke genelinde olduğu gibi medeniyetler şehri Diyarbakır ve Mardin’de de önlemler artırıldı.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Başkanlıkları tarafından virüs kaynaklı salgın hastalıkların yayılmasını önlemek amacıyla toplu taşıma araçları, duraklar, okullar, park ve bahçeler, servis araçları, camiler, resmi kurumlar ve kamuya açık alanlarda ilaçlama gerçekleştiriliyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesince farklı din, dil ve kültürlerin yaşamını sürdürdüğü kentte, tarihi ve turistik mekanlar ile vatandaşların yoğun olarak kullandığı tüm alanlar dezenfekte ediliyor.İl genelinde 100’e yakın ekipten oluşan belediye personeli alınan tedbirler kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler 13 hastane, 42 toplum sağlığı merkezi, 1200 okul, 1000 cami, 50 kilise, 400 toplu taşıma aracı, 600 öğrenci servisi, 250 özel halk otobüsü, havalimanı, otogarlar ve tüm resmi kurumlarda çalışma yürütüyor.

Tarihi cami, medrese, kilise ve manastır gibi ibadethanelerin temizliği için de Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığınca özel bir ekip oluşturuldu.

Related posts

İşte ilk rapor! YouTube milyonlarca kanalı kapattı!

Fatih Akgün

Apple’dan Corona Virüs’ü kararı! Mağazaları iki hafta kapalı olacak!

Fatih Akgün

Corona Virüsü Karantinasına Uymayan İspanyol Vatandaşı Drone ile Uyarılıyor

Fatih Akgün

Yorum Yap