Teknolojix Haber
ÜRÜN İNCELEME

Taşınabilir İnternet: ZyXEL LTE2566 4G LTE Router

Bu yazımızda istediğiniz yerde internet kullanmayı sağlayan ZyXEL LTE2566 4G LTE Router ürününü masaya yatırıyoruz.

Bildiğiniz gibi telefonlarımızdaki interneti Wi-Fi Hotspot özelliği ile istediğimiz zaman paylaşmak mümkün.  Bu özellik sayesinde cep telefonumuzdaki data paketini bilgisayar ve benzeri farklı cihazlara paylaştırabiliyoruz.

Bu işlemi bütün cep telefonları yapabiliyor olsa da birden fazla aygıtın bağlanmasını istediğimizde ve uzun süreli kullanıma ihtiyaç duyulduğunda taşınabilir modemlere (router) yönelmek gerekiyor. Piyasada bu tür işleve sahip onlarcz farklı markaların ürünleri bulunuyor. Bu ürünlerin temel görevi bir SIM kart yardımı ile interneti bulunduğunuz her yerde paylaştırabilmek. İnceleme konuğumuz olan ZyXEL LTE2566 4G LTE Router da bu işleve sahip bir ürün.

İnternetini yanında taşı: ZyXEL LTE2566 4G LTE Router

Üzerinde 2.4 inçlik renkli bir ekranı bulunan üründe birçok ayarı bu ekran üzerinden görebiliyorsunuz. Ayrıca takılı olan SİM kartın Upload ve Download hızlarını da anlık olarak bu ekrandan görebiliyorsunuz. Cihazın kullanımı çok kolay: microUSB bağlantısı ile şarj ettikten sonra içine bir SIM kart takarak açmanız yeterli.

ZyXEL LTE2566 4G LTE Router hem 2.4, hem 5 GHz desteği sunuyor. Standart olarak her iki kanal için de ayrı bir şifre ile gelen üründe bu şifreleri üzerindeki ayarlardan görebiliyorsunuz. Eğer isterseniz cihaza bağlantı kurduktan sonra bilgisayar ya da cep telefonunuzdan 198.168.1.1 adresine bağlanarak standart ayarları değiştirebilirsiniz. Ancak bu ayarların biraz teknik bilgi gerektirdiğini belirteyim.

Aynı anda 32’ye kadar cihaz bağlantısına izin veren ZyXEL LTE2566 4G LTE Router, bütünleşik pili 10 saate kadar kullanım ömrü olması oldukça tatmin edici. MicroUSB ‘den şarj olduğu için uygun bir adaptör ile elektriğe bağlamak ya da bir powerbank ile bu süreyi uzatmakta size bağlı.   Ürün, internetten uzak ortamlarda çalışılan yerlerde (yazlıkta,kafede,inşaat, şantiye vb.) ve ürün dağıtımı yapan perakende altyapılarında kullanılabilecek bir çözüm.

Ürünü isterseniz İngilizce, isterseniz gerekli ayarları menüsünden yaparak Türkçe arayüzü ile kullanabilirsiniz. ZyXEL LTE2566 4G LTE Router, 300 Mbps Download ve 50 Mbps Upload hızlarına da çıkabiliyor.

Özel durumlar ve ihtiyaçlar için tasarlanan bir ürün olan ZyXEL LTE2566 4G LTE Router, sunduğu özelliklerine değecek bir fiyat ile satılıyor. Bu tarz ihtiyacı olanlara önerebileceğimiz bir çözüm.

Related posts

Lisans Gerektirmeyen Drone: DJI Mavic Mini – Ürün İnceleme

Fatih Akgün

Görüp Görebileceğiniz En Cool Yüz Maskesi ile Tanışın: Apple Mask Pro

Fatih Akgün

Kas Hastası Çocuklar İçin ‘Mobil Yürüme Robotu’ Tasarlandı…

Meryem ACAR

Yorum Yap