Teknolojix Haber
TEKNOLOJİ (Genel)

Taşınabilir Kaset Çalarlar İçin Yeni Bir elektronik devre kartı tasarladı.

Bir zamanlar oldukça yaygın olan taşınabilir kaset çalarlar, 7’den 70’e pek çok kullanıcının ilk ve tek tercihiydi. Ancak zaman içinde herşeyin değişmesiyle birlikte telefonlardan müzik dinleme dönemi başladı. Ancak özel bir proje ile birlikte taşınabilir kaset çalarlar tekrar yaşamımıza giriyor.

taşınabilir kaset çalar ile ilgili görsel sonucu

Nimm projesinin hemen ardından bu kez Mystik isimli yeni bir proje hayata geçiriliyor. Projenin amacı ise taşınabilir kaset çalar konseptinin tekrar hayatımıza girmesini sağlamak. Bugün için her ne kadar Spotify, Fizy, Apple Music dahil müzik servislerini kullanıyor olsak da, bir dönem kasetleri yanımızda taşır ve bugünün şartlarına göre zor da olsa müzikleri bu şekilde dinlerdik. Ancak teknolojiye yenilen pek çok cihaz gibi Walkman’ler başta olmak üzere kaset çalarlar artık hayatımızda yok. Geçmişe dönmek isteyenlerin özellikle evinde bulundurduğu bir aksesuardan öte bir şey değil.

Ancak Mystik projesi, eski konsepti tekrar hayata geçirerek nostaljik bir akım yaratmak istiyor. Ancak bu konsept, tam anlamıyla eski konseptin geri dönmesi anlamına gelmiyor. Yeni nesil müzik çalarlarla eski tasarımın kavuşmasıyla ortaya çıkan yeni bir konseptten söz ediyoruz. Bu kapsamda eski Thomson/RCA ses mühendislerinden oluşan bir grup,kaset çalar için yeni bir elektronik devre kartı tasarladı.

Related posts

Hacker (CEH) Eğitimi

Fatih Akgün

Check İn Nedir, Ne İşe Yarar? Nerelerden Check-İn Yapılır?

Meryem ACAR

Öte Gezegen K2-18b’de Yaşam umudu Tespit Edildi.

Fatih Akgün

Yorum Yap