Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Teknosa Yılın İlk Çeyreğinde E-Ticarette 2 Kat Büyüdü!!

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, 2020 yılının ilk çeyreğinde başarılı bir performans göstererek 1 milyar 48 milyon TL ciroya ulaştı. Teknosa bir önceki yılın aynı dönemine göre ciro bazında yüzde 25 seviyesinde büyüme gösterdi…

Sabancı Holding iştiraklerinden, Teknosa, 2019 yılının son çeyreğinde gösterdiği başarılı performansı 2020 yılının ilk çeyreğinde de devam ettirdi.

Bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 25’lik bir büyüme gerçekleştiren Teknosa’nın ilk çeyrek cirosu ise 1 milyar 48 milyon TL oldu.

Teknosa, 2020 yılının ilk üç ayında e-ticaret kanalındaki performansıyla da dikkat çekiyor.

2020 yılında online satışlar, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 109 büyüdü. Böylelikle online satışların payı Teknosa’nın bu dönemdeki toplam cirosunun yüzde 10,7’sine ulaşmış oldu.

Bülent Gürcan (@bulentgurcan1) | Twitter

2020 yılı ilk çeyrek sonuçlarını değerlendiren Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, “Dijitalleşme ve müşteri odaklı dönüşüm ile yükselen performansımızı sürdürdük.

‘Yeni Neslin Teknosa’sı vizyonuyla dijital altyapımıza önemli yatırımlar yaparak müşterilerimize her an, her yerde, diledikleri şekilde alışveriş yapabilmelerini sağlamak üzere çalışıyoruz.

Özellikle son birkaç yıldır üzerine eğildiğimiz veri analitiği modelleriyle müşterilerimizin ihtiyaç ve isteklerine göre şekil alabiliyor, onlara daha fazla değer sunabiliyoruz.

Bunun karşılığını almak bu alandaki atılımlarımızı hızlandırmak anlamında hepimizi motive ediyor” dedi.

 

Related posts

KPMG Küresel CIO Araştırması’nın Sonuçları Açıklandı. Son 15 Yılın En Büyük Bütçe Artışı Gerçekleşti…

Meryem ACAR

Windows 10 için yeni uygulama ikonları çıktı

Fatih Akgün

Dailymotion ve Huawei Video’dan Bir İlk!

Fatih Akgün

Yorum Yap