Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Telegram Video Arama Özelliğini İlk Olarak Android’e Uygulayacak!! 

Telegram bir süredir video arama özelliği için geniş çaplı bir güncelleme yapma hazırlığındaydı. Öncelikle Apple kullanıcılarına sunulması beklenen özellik Android kullanıcıları ilk olarak alacak. 

Telegram video arama özelliği iOS için gecikecek 

Şu an için Apple bu kriptolu video arama için incelemelerine devam ediyor. Genel olarak Telegram güncellemesi öncelikle iOS platformu için yayınlanıyor. Firma bu amaçla ilk olarak güncellemenin incelenmesi için Apple’a başvurmuştu.  

Telegram video arama özelliği için beklenen resmi açıklama yapıldı. İşte yeni Telegram özelliği hakkında detaylar! 

Android, yapılan güncelleme başvurusunu onayladı. Ancak Apple halen geniş çaplı güncellemeyi incelemeye devam ediyor. Android sonrası yakın bir zamanda iOS tarafında da video arama için güncelleme yapılması bekleniyor. 

Telegram güncellemesi şu an için birebir video arama desteği ile karşımıza çıkacak. Platformun rakibi WhatsApp’tan en büyük farkı ise bu görüşmelerin kriptolu olacak olması. Bildiğiniz gibi, Telegram hali hazırda yaptığınız mesajlaşmaların üçüncü kişiler tarafından görülmesini engelleyecek bir kriptolu güvenlik sistemine sahip. 

Özellikle pandemi döneminde çok fazla tercih edilmeye başlayan mesajlaşma uygulamasının, toplu video arama için de geliştirmeler yaptığı düşünülüyor. Ancak şu an için bu geliştirme hakkında platformdan bir açıklama gelmiş değil. 

 

 

Related posts

Sizce YouTube ne kadar kazanıyor!!

Fatih Akgün

WhatsApp’dan Evde Hep Birlikte Adlı Çıkartma Seti

Fatih Akgün

Facebook ve Google siyasi reklam yasağını uzattı

Vildan Çelik

Yorum Yap