Teknolojix Haber
StartUp Projeler

Temizlikte %100 Mutluluk Garantisiyle: ‘mutlubiev’ projesi

Mutlubiev 2014 Kasım ayında kurulan, ev ve ofislere profesyonel temizlik hizmeti sunan online bir platformdur. Referanslı, adli sicilleri kontrol edilmiş ve düzenli eğitimlerden geçirilen temizlik profesyonelleri mutlubiev çatısı altında ev ve ofislere profesyonel temizlik hizmeti sunar. Temizlik konusunda deneyimli ve işinde uzman 10.000’i aşkın temizlik profesyoneli, mutlubiev’e gelen talep doğrultusunda sistem üzerinden müşterilerin evleri ve iş yerleri ile bir araya gelmektedir. %100 Mutluluk Politikası ile çalışan mutlubiev, temizlik sürecinde evleri AXA Sigorta ile güvence altına alır. Temizlik profesyonellerinin tamamı evinde yasal sorumlulukları yerine getirilmiş bir şekilde hizmet verir.

 

Kadın ve erkeğinde çalıştığı şu dönemlerde ev işleriyle diledikleri kadar ilgilenemiyorlar. Bu nedenle de ülkemizde kurulan mutlubiev projesi ilgi odağı olmuştur. Mutlubiev sayesinde evinizin, ofisinizin büyüklüğüne, türüne ve talep ettiğiniz hizmete bağlı olarak profesyonel temizlik hizmeti alabilirsiniz.

Henüz 22 yaşındayken bu şirketi kuran Tayga Baltacıoğlu, ailesinin yaşadığı bir sıkıntıdan dolayı bu girişime karar verdiğini dile getiriyor. Tayga Baltacıoğlu arka arkaya aldığı yatırımlarla bugün 10.000’den fazla temizlik profesyonelinin çalıştığı ve ayda 2 bin 500’ün üzerinde temizlik hizmetinin verildiği bir büyüklüğe ulaştıklarını anlatıyor.

Şirketi ilk kurduklarında işe 6-7 temizlik profesyonel ile başlamışlar. Hatta o dönem bazen gelen taleplere bu profesyonellerin yetişemediği durumlar oluyormuş. Bu süre içinde de 40 kadar evin temizliğine bizzat kurucusu Tayga Baltacıoğlu gitmiş. İşin mutfağını da böylece öğrendiğini söylüyor kendisi.

Şirkete ilk olarak Galata Business Angels’tan 2 milyon değerlemeyle 160 bin TL yatırım aldıklarını belirten Baltacıoğlu, “Ardından Doğan Yalçındağ 410 bin TL’lik bir yatırım yaptı. Son olarak Can Eren ve Trivago’nun kurucusu Rolf Schrömgens ile ilk yatırımcılarımız Umur Özal ve Fırat İşbecer’in katıldığı 1 milyon TL’lik bir yatırım aldık” diye konuşuyor. Şirket, Türkiye’de şu anda İstanbul, İzmir ve Ankara’da hizmet veriyorlar.

 

Mutlubiev’in müşteri yaş ortalaması 24-35. Çalışan temizlik profesyonellerinin yaş ortalaması ise 42. Çalışanlarının arasında geçimini bundan sağlayan kişiler olduğu gibi ek kazanç yaratmak için bu işi yapanlar da var. Çalışanlar çoğunlukla kadın. Sadece yüzde 2’si erkek. Erkekler ise ağırlıklı olarak ofislere hizmet götürüyor.

Sistemin iyileştirilmesiyle ilgili her gün çalışan ekip çalışanlarının telefonlarına her gün 20 tane gülümse, işe geç kalma, sigara içme gibi içten notlar gönderiyor. Çalışanları motive etmek adına 2 ayda bir büyük etkinlikler yapıyorlar.

Onlar bizim yüzümüz, mutlubiev’i mutlubiev yapanlar, evleri mutlu edenler onlar, dolayısıyla bunu yapmak zorunda olduklarını söyleyen Tayga Baltacıoğlu, müşteri memnuniyeti için de yaptığımız farklı çalışmalarının olduğunu dile getiriyor.

Operasyonda her şey uygulama üzerinden gerçekleşiyor. Kullanıcının temizlik siparişi verirken işaretlemesi gereken alanları doldurduktan sonra sipariş temizlik profesyoneline ulaşıyor. Örneğin, evde ne tür işlerin yapılacağı, anahtarın nereden alınacağı veya evde evcil hayvan olup olmadığı gibi pek çok bilgiyi temizlik profesyoneli uygulama üzerinden görebiliyor. Tüm çalışanlarının alması gereken eğitimler var. Eğitim takip sistemleri bulunuyor. Temizlik profesyoneli eğer eğitimlere gitmiyorsa da sistemden çıkarılıyor. Ayrıca hem temizliğe giden profesyonellerini hem temizlik hizmeti götürdükleri evleri, ofisleri sigortalıyorlar.

Related posts

Bir Adım Önde Olmak İsteyenlere “Kolay Randevu”

Fatih Akgün

Dysapp: Çocukları geride bırakmayalım!

Fatih Akgün

Yapay görme teknolojisinde ‘Vispera’

Fatih Akgün

Yorum Yap