Teknolojix Haber
StartUp Projeler

Tesettür ve Kadın Moda Adresi: modanisa.com

Tesettür, tesettür giyim ve kadın giyim üzerine kurulan, kısa süre içerisinde en iyi e-ticaret siteleri arasında yer alan Modanisa, ülkemizde ve diğer ülkelerde yoğun bir şekilde ilgi görmektedir.

2011 yılında arkadaş ofisini paylaşarak 2 kişi ile yola çıkan modanisa.com, önce Aslanoba Capital’den yatırım alan şirket, Borsa İstanbul bünyesinde kurulan Özel Pazar’da da ilk yatırımı alan girişim oldu. Saudi Telecom’un yatırım şirketi STC Ventures’de yatırım yapan şirketlerden.

Muhafazakar giyim ürünleri satan modanisa.com, kurulduğundan beri Mısır’dan Avustralya’ya, Amerika’dan Hollanda’ya kadar dünyanın her yerinden sipariş alıyor.

Şirketin hikayesini dünya ile paylaşan kurucu ortaklarından Kerim Türe, “2011 yılında muhafazakar giyimdeki boşluk vardı. Tesettürlü ya da muhafazakar giyinen kadınların seçenek bulmakta çok zorlandığını gördük. Tüm dünyada muhafazakar kadınlara seçenek sunan site sayısı çok az. Bunları bir araya getirip, seçenekleri artıralım hem de kadınların ne istediğini anlayalım ve bunu satmaya başlayalım diyerek yola çıktık. İlk olmamız önemliydi. Tesettürlü hanımların alım güçleri var mı, kredi kartı kullanırlar mı, giymeden alırlar mı gibi şüpheler vardı ama yatırıma cesaret etmek gerekti. İnsanlar ne istediklerini bize anlattılar biz de ona göre hareket ettik, talep bize yön verdi. Sadece Türkiye’den değil, tüm dünyadan gelen talebe göre yolumuzu çizdik” diyor.

Yeni bir ülkeye Google aracılığıyla girdiklerini dile getiren Kerim Türe, “İslami kurallara uygun moda yolun başında. Biz bu iş henüz yolun başındayken dünyanın en büyüğüyüz. Dünyadaki en popüler İslami moda sitesiyiz. Gelecek hedefimiz 10 yıl sonra da dünyanın en büyüğü kalabilmek” diye bahsediyor hedeflerinden.

Bünyelerinde 800’ü aşkın marka bulunuyor. Modanisa, çoğunluğu kadın üzerine olan bu marka ve tasarımcıları dünyaya açtı. 5 milyon üzerinde kullanıcıları var. Ayda 15 milyonun üzerinde ziyaretçileri var. Satışlarının yüzde 90’ı Türk malı. 130 ülkeye ürün gönderiyorlar.

Londra, Dubai, Jakarta gibi önemli merkezlerde Türk tasarımcıların ürünlerini Modest Fashion Week moda organizasyonları ile dünya sahnesine çıkartan Modanisa, Türkiye’nin tekstilde markalaşma çalışmalarına da bu anlamda önemli bir katkı sağlıyor.

Varlık sebebini “Muhafazakâr giyim tarzını tercih eden kadınların, değerleri ile uyum içerisinde şık olabilmesi” şeklinde açıklayan Modanisa, bu vizyonla yılda toplam 70 bin çeşitten fazla ürünü dünyanın 130 ülkesindeki milyonlarca kadının beğenisine sunuyor.

Ürünleri incelemek ve sipariş vermek isterseniz ? Modanisa

Related posts

Arvia’dan Web Sitelerinde Görüntülü Görüşme Özelliği

Fatih Akgün

Hizmet Piş, Ağzıma Düş

Fatih Akgün

Fırsatların pazar yerinden işletmelerin pazar yerine: FırsatbuFırsat

Fatih Akgün

Yorum Yap