Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Tesla Arabalarına Güncelleme Geliyor

Elektrikli otomobil devi Tesla, kullanıcılarına araç kameraları tarafından kaydedilen görüntüleri araç içinden izleme imkânı sağlayacak özelliği getiriyor. Bu yeni özelliğin hangi güncellemeyle ve ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

 Tesla, araçlarına güncellemelerle birlikte yepyeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Eshak Mir isimli bir Tesla kullanıcısı tarafından keşfedilen yeni özelliğe göre Tesla araçlarda bulunan Dashcam Viewer’a kaydedilen klipleri izleyebilme özelliği gelecek. Özelliğin çok yakın zamanda yeni bir OTA güncellemesiyle geleceğini söyleyen Eshak Mir, maalesef güncellemeye dair net bir detay paylaşmadı.

Tesla kullanıcıları kameraların kaydettiği görüntüleri araç içinden izleyebilecek:

tesla dashcam sentry

Tesla Dashcam Viewer’a gelecek yeni özellik, Tesla araçlara gelecek yeni OTA güncellemesinin sürüm notlarında kendisini gösterdi. Sürüm notlarında yer alan bilgiye göre Tesla kullanıcıları, Dashcam Viewer ile araç içindeki dokunmatik ekran üzerinden yol kamerası tarafından veya Sentry (Gözcü) modunda kaydedilmiş olayları ve videoları izleyebilecek.

Tesla kullanıcıları, kaydedilen görüntüleri araç içindeyken izlemek için birkaç basit adım uygulayacak. Kullanıcılar, öncelikle aracı PARK pozisyonuna getirerek Dashcam simgesine tıklayacak ve ‘Launch Viewer’ seçeneğini aktif edecek. Araç DRIVE pozisyonunda olursa Dashcam simgesine basılması durumunda kayıt alınmaya devam edecek.

tesla dashcam sentry

Tesla araçlardaki kameralar tarafından USB sürücüsü üzerinde kaydedilen görüntülere ulaşmak için oynatıcının sol üst köşesinde bulunan ‘Menü’ tuşuna basılması gerekiyor. Dashcam ve Sentry kameraları tarafından kaydedilen görüntülere ayrı ayrı ulaşmak isteyen kullanıcılara da bir seçenek sunulacak. Tesla kullanıcıları, listelenen videolarda ‘Dashcam’ ve ‘Sentry’ sekmeleri sayesinde istedikleri kategorideki videoya ulaşabilecek.

Related posts

Araç İçinde Unutulan Çocuklar İçin Tesla’dan Çözüm Geldi!!!!

Nihal Sanlı

Mercedeste Şok 744 Bin Aracı Geri Çağırdı

Fatih Akgün

Honda, Formula1’den çekildiğini duyurdu

Fatih Akgün

Yorum Yap