Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Tesla Araçlarında Pokemon Go ve Minecraft’ı Görebilirsiniz

Elon Musk, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yakında artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon Go ve Minecraft’ı Tesla araçlarına yüklenebileceğinin sinyalini verdi.

Tesla, son iki yıldır video oyunlarını araçlarına entegre etmek için önemli bir çaba sarf ediyor. Tesla, ilk olarak 2018’de, 70 ve 80’lerin popüler araç içi oyun sistemi TeslAtari‘yi tanıtmıştı. Araç sahipleri, Pole Position, Missile Command, Asteroids, Lunar Lander ve Centipede gibi oyunları direksiyon üzerindeki kontroller vasıtasıyla oynayabiliyorlar.

tesla oyun

Tesla CEO’su Elon Musk, yalnızca Atari oyunu değil, günümüzün bazı popüler oyunlarının da Tesla araçlarında oynanabilmesini mümkün kılmayı arzuluyor. Musk, geçtiğimiz yılın mayıs ayında, Unity ve Unreal video oyun motorlarını Tesla araçlarına entegre etmek için çalıştıklarını açıklamıştı.

tesla

Twitter’ı aktif bir şekilde kullanan Tesla CEO’su, artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon Go ve Minecraft gibi yapımların Tesla Arcade’e yüklenebileceğinin sinyallerini verdi. “Tesla arabaların içinde çok oyunculu bir şekilde Minecraft oynamanın, ya da araba güvenli sürüş modunda iken sanal gerçeklik unsurları barındıran bir Pokemon GO oyunu oynamanın ne kadar eğlenceli olabileceğini düşünüyor musunuz?” diyen ünlü girişimci, bu açıklaması ile Tesla sahiplerini bir hayli heyecanlandırdı.

Musk, oyun geliştiricilerinin Tesla’nın yerleşik bilgisayarında Minecraft’ın çevrimiçi çok oyunculu bir sürümünü çalıştırmanın yollarını bulmasını istiyor gibi görünüyor. Bunun ne zaman olacağı ise şimdilik belirsiz

Related posts

Bugatti Chiron’un Yeni Modelleri Yolda

Fatih Akgün

ALFA ROMEO ve JEEP Markalarından Yüzde 35 Geldi

Fatih Akgün

Araç İçinde Unutulan Çocuklar İçin Tesla’dan Çözüm Geldi!!!!

Nihal Sanlı

Yorum Yap