Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL

Tesla Cybertruck ile Rekor Kırdı!

Tesla’nın geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı “Cybertruck” adlı yeni aracı tanıtım sırasında yaşanan aksaklıklara rağmen tüketicilerden yoğun talep gördü. Araç daha piyasaya çıkmadan 200 bin ön sipariş aldı.

Tesla CEO’su Elon Musk, tanıtımında yaşanan “cam skandalı”na rağmen 2021 sonunda piyasaya çıkması beklenen elektrikli pikapları Cybertruck’ın 200 bin adet sipariş aldığını açıkladı.

Geçen hafta California’da düzenlenen lansmanda köşeli hatlara sahip, çelik kasalı aracın “kırılmaz” denen camları sahnede kırılmış ve Cuma günü Tesla hisseleri yüzde 6 değer kaybetmişti.

Bu değer kaybı sonucunda Musk’ın kişisel servetinin bir günde 768 milyon dolar azaldığı belirtiliyor.

Elon Musk, dünkü Twitter mesajında aracın farklı modellerine hiçbir reklam vermeden şimdiye kadar 146 bin sipariş aldıklarını söyledi. Musk daha sonra yine Twitter’dan siparişlerin 200 bin adede ulaştığını belirtti.

“Geleceğe Dönüş” filminde zaman yolculuğu yapılan DeLorean marka arabaya benzetilen Cybertruck’ın iki camı sahnedeki dayanıklılık testi sırasında kırılmıştı.

Sahnede, Tesla’nın baş tasarımcısı Franz von Holzhausen arabanın ne kadar dayanıklı olduğunu göstermek için ön sol cama yakın mesafeden bir metal top fırlattı. Cam kırıldı. Bu sırada Holzhausen’in yanında bulunan Musk’ın küfrettiği duyuldu.

6 kişilik araç bin 587 kilo yük taşıyabiliyor. En alt modeli 39 bin dolara yani yaklaşık 220 bin liraya satılacak.

Related posts

1 Metre Su Altında Gidebilen Elektrikli Motosiklet Karşımızda: Volcon Grunt

Nihal Sanlı

2020 DS 7 CROSSBACK Faizleri Sıfırladı!

Fatih Akgün

TOGG, Maket Polis Aracı Olarak Yollardaki Yerini Aldı

Fatih Akgün

Yorum Yap