Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Tesla Model 3 Sahibi ve Aracını Çalmak İsteyen Hırsız!

Bir Tesla Model 3 Sahibi, Aracını almak İsteyen Hırsıza Hayatı Dar Etti

Bu haberi okuyan otomobil hırsızları, eminiz bir Tesla Model 3’e yaklaşırken artık çok daha dikkatli yaklaşacaktır.

Bağlantılı araç teknolojisi, hırsızlara karşı büyük bir zafer daha kazandı. Bir Tesla Model 3 sahibi, teknolojinin gücünü kullanarak elektrikli arabasını çalmaya çalışan hırsızı uzaktan aracın içine kilitledi ve hırsızlık denemesi yapan kişi polis gelene kadar aracın içerisinde hapis tutuldu.

Barstow, Kaliforniya polisinin geçtiğimiz günlerde bir Facebook yazısı ile açıkladığına göre hırsızlık girişimi 8 Mayıs tarihinde oldu. Hırsız, aracın kapısını açarak sürücüye, aracından dışarı çıkmasını söyledi.

Olaylar gerçekleşirken aracından inen kurban, akıllı telefonunu kullanarak aracı durdurdu ve kapıları kilitledi. Bu da şüphelinin, polis gelene kadar araç içerisinde kapalı kalmasına neden oldu. Polisin olay yerine gelmesi ile beraber de şüpheli tutuklandı.

Tesla sahipleri, şirketin mobil uygulamasını kullanarak araçlarına pek çok farklı komut verebiliyor ve bunların arasında aracı çalıştırmak / stop etmek ve kapıları kilitlemek de bulunuyor.

Tabii ki bu özellikler sadece Tesla’ya özel değil ve pek çok otomobil üreticisi, akıllı telefon uygulamaları ile benzer işlevler sunuyor. Tesla sahibinin başına gelen olay ise, bağlantılı araçların avantajlarını gözler önüne sermesi açısından önemli kabul edilebilir.

Related posts

Ferrari F8 Spider Türkiye’de

Fatih Akgün

TOGG’a Yeni Talipler

Fatih Akgün

İşte Yeni 2021 Volkswagen Caddy!

Fatih Akgün

Yorum Yap