Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL

Tesla Semi Yola Çıkıyor

Otomobil üreticileri elektrikli araçlar üzerinde çalışmalarına devam ederken, bu alanda başarısını çoktan kanıtlamış olan Tesla farklı araçlar ile karşımıza çıkıyor. Tesla Semi, Roadster ve Cybertruck bunun en iyi örneği olarak karşımıza çıkıyor.

Tesla Semi ve Volvo Vera gibi elektrikli kamyonlar sayesinde nakliyat sektörünün elektrikli araçlara geçiş yapabileceği kanıtlanırken, bu kamyonların seri üretime ne zaman gireceği oldukça merak ediliyor. 2017 yılının Kasım ayında tanıtımını gerçekleştirilen Semi’nin üretimine gireceği tarih belli oldu.

Elektrikli kamyon: Tesla Semi üretim tarihi belli oldu

Tesla tarafından ön sipariş verenlere gönderilen e-posta sızdırıldı. Bu kapsamda sınırlı üretim sürecinin 2020 yılının ikinci yarısında başlayacağı belirtildi. 2017 yılında gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde 2019 yılının sonu işaret edilmişti.

Bu bir yıla yakın bir gecikme anlamına geliyor olsa da, iyi bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz. Zira, çıkış tarihinin ertelenmesi Tesla’nın aracı geliştirmeye devam ettiği anlamına geliyor. Örneğin,  Tesla Baş Tasarımcısı Franz von Holzhausen, Ekim ayında konuk olduğu bir yanında Tesla Roadster’in tanıtım etkinliğinde duyurulan özelliklerden daha iyi bir şekilde piyasaya çıkacağını belirtmişti.

Tesla’nın elektrikli kamyonunun menzil seçeneklerinin 480 km ve 800 km olması bekleniyor. Olması bekleniyor diyoruz, Tesla’nın Baş Tasarımcısı ile benzer bir açıklama geçen yıl Elon Musk’tan geldi. Lansmanda açıklanan verilerin hali hazırda devam eden geliştirme sürecinde daha üst noktalara taşındığı belirtildi

Related posts

Volkswagen’in 2019’da En Çok Sattığı Araba

Fatih Akgün

Elon Musk’ın Tesla Cybertruck Hakkında  Doğruladığı 6 Şey…

Meryem ACAR

İkinci Elde En Çok Hangi Markalar Tercih Edildi

Fatih Akgün

Yorum Yap