Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Tesla, Yeni Güncelleme Yayınladı

Tesla, bazı seçili araçlarına yeni bir güncelleme yollayarak araçları daha hızlı hale getirdi. Güncelleme aracı hızlandırmak dışında performansında da  iyileştirmeler sağladı.

Elektrikli araç sektöründe güçlü bir konumda bulunan Tesla araçlarını sürekli güncelleyerek kullanıcılarını memnun ediyor. Bu güncellemeler performans artışı ve daha iyi bir kullanım sağlıyor. Tesla Model S ve Model X sahipleri uyurken araçları bir güncelleme aldı. Gelen güncelleme sonucunda araçlar daha hızlı hale geldi ancak güncellemenin getirdiği yenilikler sadece bu değildi. Tesla araçlarına gelen güncelleme hem ulaşılabilen en yüksek hızı arttırırken hem de aracın daha iyi bir performans sunmasına katkıda bulunuyor.

Çita Modu Eklendi

Güncellemeyle eklenen özelliklerden biri de Çita Modu. Karşılaştırma testi sırasında, tekrarlanan kontrollü kalkışlardan sonra performansta bir bozulma fark edildi. Yeni güncelleme, daha hızlı kalkışlar için aracın ön tarafını alçaltıyor.

Tesla Model S

 

Thermal Performans

Bir engel, batarya paketleriyle birlikte termal performans faktörleri oldu. Yazılım güncellemesiyle birlikte soğutma koşullarını yükseltmek yerine, bataryanın soğumasını sağlamak için performansa otomatik olarak koyulan limit yükseltildi.

Tesla

 

Güç Arttırma

Sürücüler, kalkış yapmak için 2 pedala birden bastıktan sonra artık 15 saniyeye sahip olacak. Bu süre, güncelleme öncesinde yalnızca 4 saniyeyle sınırlıydı.Yeni ve eski sistemlerin bir araya gelmesi, ekran ve kalkış kontrolünün daha kolay bir hale gelmesini sağladı.

Related posts

Porsche, Yeni Joerg Bergmeister Cabriolet’i Tanıttı

admin

Volkswagen’nin Türkiye’de İnşa Edeceği Fabrika için Flaş İddia!

Fatih Akgün

Yeni Porsche 911 GT3, Test Sürüşünde!

Fatih Akgün

Yorum Yap