Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Tesla’dan Yeni Güncelleme: Direksiyona Dokunmadan Araç Gidebilecek

Tesla, araçlarına yeni bir güncelleme getirdi. Güncelleme otopilota sürücülerin direksiyona dokunmadan aracın gitmesini sağlayan özelliği getirdi. Güncelleme ile birlikte, eskiden sadece otoyolda kullanılan otopilot artık şehir içinde de kullanılabilecek.

Tesla, sürekli araçlarını güncelleyerek kullanıcılara çok rahat bir sürüş deneyimi sunmayı amaçlıyor. Tesla bu doğrultuda araçların otoyolda sürücü kullanmadan gitmesini sağlayan otopilot özelliğini araçlarına eklemişti. Yeni gelen bu güncelleme ile birlikte araçlar artık sadece otoyolda değil, şehir içinde de sürücüsüz gidebilecek. Bunun yapılabilmesi de araçların artık trafik kurallarına göre hareket etmesine dayanıyor.

Otopilot

Third Row Tesla Podcast, Twitter’da attığı tweet’te “Bugünden itibaren ABD’de bulunan Tesla araçlar, ‘DUR’ yazan tabelalarda ve trafik ışıklarında otomatik olarak durabilecek. Yalnızca nereye gitmek istediğinizi söyleyin. Tesla aracınız sizi şehir sokaklarından, otoyollardan ve yavaş giden araçların etrafından geçerek istediğiniz yere götürecek. Siz sadece yolculuğu takip edin” yazısıyla paylaştı ve yazının sonuna Elon Musk’ı etiketledi.

Artık Teslalar kırmızı ışıklarda durabilecek. Yazılım henüz dönel adaları ve kavşaktaki sola dönüşleri desteklemiyor ancak yine de etkili bir sürüş deneyimi sunuyor.Sokak seviyesinde otopilotun, otoyol seviyesinde otopilottan çok daha zorlu olması bazı kazalara yol açabilir ancak ilerleyen zamanlarda otopilot kusursuz bir hale gelerek insanların yerini tamamen alabilir.

 

Related posts

PSA’dan Türkiye’de Üretim Sinyali

Fatih Akgün

Yüzde 70 Tasarruf Sağlayacak Kare Pistonlu Yerli Araç Motoru

Fatih Akgün

Peugeot ve Fiat Birleşti ve Yeni İsmi İle anılacak Firma Kuruldu

Fatih Akgün

Yorum Yap