Teknolojix Haber
TeknolojiXHaber

Tesla’nın İsmiyle Ayrı Düşen İşlevinin Fiyatı Artıyor

Tesla’nın İsmiyle Çelişen İşlevinin Fiyatı Artıyor

Bazı sözlerini tutamayan Tesla, müşterilerinin kafasını karıştırarak onlardan çok daha fazla para kazanmanın yolunu mu keşfetti?

Son aylarda covid-19 ilgili “talihsiz” tweet’leriyle açgözlülük izlenimi bırakan Elon Musk, CEO’su olduğu Tesla’nın araçlarındaki en üst düzey Autopilot işlevinin ücretini yaklaşık 1.000 dolar artıracağını Twitter’da söyledi.

Tam Otonom Sürüş” (FSD) paketi, isminin aksine insan müdahalesi olmadan sürüş yeteneği sunmuyor. Paket şimdilik Autopilot işlevine bazı eklemelerde bulunuyor. Musk işlevin gerçek bir katkıda bulunduğuna inanıyor olacak ki paket, şu an size 7.000 dolar ek maliyet getiriyor ve görünen o ki fiyatı daha da artacak.

CEO, pazartesi günü paylaştığı tweet’te “Yazılım, yasal onay ile tam otomatik sürüş kabiliyetine yaklaştıkça fiyat artmaya devam edecek. İşte bu noktada, FSD’nin değeri muhtemelen 100.000 doları aşan bir yerde,” dedi.

Bu fiyat, tam anlamıyla kendi kendini sürmeyen Tesla araçları için çok yüksek görünebilir. Autopilot’un şeritlerin solması veya silinmiş olması durumunda işlevlerinin bazılarını yerine getiremiyor. Bunun yanında sürücünün her zaman direksiyon başında olması gerekiyor, aksi halde Autopilot sürekli olarak ikazda bulunuyor ve tamamen devreden çıkıyor.

Tesla, sözünü verdiği işlevlerden para kazanmanın yolunu bulmuş gibi görünüyor. Musk, bir süre önce Tesla araçlarının tamamen kendi başına gidebileceğinin sözünü vermişti, fakat görünüşe bakılırsa CEO, geleceğe dair hayaller satarak daha çok para kazanabiliyor ve açıkçası müşterilerini spekülatörlere dönüştürmeyi başarmış durumda.

Related posts

Son Dakika: Seyahat İzin Belgesi e-Devlet’ten Alınabilecek

Yasemin ACAR

Google Chrome 81 beta sürümü ortaya çıktı.

Fatih Akgün

Kağıt paraları dezenfekte eden sistem geliştirildi

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yorum Yap