Teknolojix Haber
OYUN

The Sims 5 Hakkında Bildiğimiz 5 Şey, 5 Olası Özellik

Artık The Sims 4’te son ek paketleri kurmanın, son indirilebilir içerikleri satın almanın zamanı geldi. The Sims 5 ufukta görülmeye başladı. İşte oyun hakkındaki bilgiler.

Maxis, neredeyse sıradanlıktan ölen bir dünyada sıradan bir karakteri oynadığınız, gerçek hayattan çok da farklı olmayan bir oyunu piyasaya sürdüğünde tarih 31 Ocak 2000’i gösteriyordu ve oyunun kutusunda The Sims yazmaktaydı. Birinin neden normal bir vatandaşı oynamak isteyebileceği konusunda yöneticileri ikna edene kadar oldukça zorlanan yapımcılar, oyunun büyük bir başarıya ulaşmasından sonra rahat bir nefes aldı. Sonsuzdan 5 tane falan daha fazla ek paketi çıkan The Sims’in yerini daha sonra The Sims 2’ye bıraktı. Seri en son The Sims serisinin 4. oyuna kadar geldi ve araya bir de The Sims: Medieval ve The Sims: Castaway Stories sıkıştırmayı da başardılar.

Şimdi ufukta serinin 5.oyunu olan The Sims 5 görünüyor. Oyunda olacağını bildiğimiz 5 farklı şey bulunuyor ama bazı özelliklerin de olacağı kesin değil ama olmamalarını kimse beklemiyor.

Kesin: Öncelikle The Sims 4 bitecek

EA, daha önceki oyunlarda da gördüğümüz üzere oyun için planlanan tüm içerikleri çıkartıp, oyunun final versiyonunu oyunculara sunmadan yeni bir oyuna geçmeyecek.

Muhtemel: Temel oyun daha iyi olacak

The Sims 4 ilk çıktığında oyuncular oyunu epey tefe koymuştu. Dünya çok kısıtlı gözüküyordu. Bu durumu The Sims 5’te muhtemelen yaşamayacağız.

Kesin: Öncelik The Sims 4’te

EA çalışanları şu anda The Sims 5 üzerinde çalışıyor olsa da öncelik The Sims 4’te. Zira oyun büyük ticari başarı yakalamayı başardı. EA’nin amacı ilk önce elindeki oyunu mükemmel hale getirmek daha sonra yenisine geçmek.

Muhtemel: Oyun içi satın alımlar artacak

EA ve oyun içi satın alma ayrılmaz ikili. Her şey iyice ufak parçalara ayrılacak ve ayrı ayrı ücretlendirilecektir. Artık vampir ya da deniz kızı gibi karakterleri muhtemelen satın alacağız.

Kesin: The Sims 5’in kaderi The Sims 4’e bağlı

The Sims 4, bir sonraki projeyi gerçekleştirmek için gereken kaynağı oluşturmazsa EA de kendi kaynaklarını bu oyuna ayırmaz. Yani The Sims 4 başarılı olamazsa The Sims 5 gelmeyecek.

Muhtemel: Açık dünya

The Sims 4’ün en büyük eksiklerinden biri açık dünyanın olmaması olmuştu. Daha düşük özellikli bilgisayarlar açık dünya oyunda zorlansa da oyuncular genel olarak The sims 3’teki özgürlüklerini geri istiyorlar. EA, bu kadar zamanda oyun motorlarını uygun şekilde geliştirecektir.

Kesin: Son ek paketler çıkıyor

The Sims tarihi boyunca ‘normal dünya’ sona erdiğinde artık işin içine büyü ve çeşitli farklı konular dahil olmuştur. Şimdi de The Sims 4 evreni büyü ve sihirle dolmaya başladı. Son paketler piyasaya çıkmakta. Üniversite ek paketinin ardından da oyunun genişleyebileceği pek bir yer de kalmamış olacak.

Muhtemel: Grafik değişimi

Her yeni Sims oyununda grafikler daha da gelişir ve yenilenir. Bu oyunda da yeni, daha gelişmiş grafikler karşımıza çıkası muhtemel. Böylece oyunun görünüşü de değişecek ve oyunlar arasındaki fark kendini belli edecek.

Haliyle oyunun grafik yükü de artar. Donanımların ve konsolların değişiminin ve gelişiminin ardından The Sims 5 de ona göre bir içerikle çıkacaktır.

Kesin: The Sims 5 için daha bekleyeceğiz

Daha önceki oyunlarda oyunların çıkış tarihlerine ve oyunların final versiyonları ile bir sonraki temel oyun arası bekleme süresine baktığımızda The Sims 5 için önümüzde uzun bir bekleme süresi olduğu öngörülmekte.

Muhtemel: 20. yıl sürprizi

Gelecek yıl The Sims serisinin 20. yılı. EA’in, serinin 20. yılını yeni oyun duyurusu ve bazı hediyelerle kutlaması mümkün görünüyor. Böyle önemli bir olayı boş geçmek ve büyük bir haber patlatmamak pek de Electronic Arts’ın tarzı değil.

Related posts

Steam’den Kısa Süreliğine Bir Oyun Daha Ücretsiz

Fatih Akgün

Doom Eternal, Çıkışından Saatler Sonra TBD Hacker Grubu Tarafından Kırıldı!

Meryem ACAR

PUBG Mobile, 16 Nisan’da Kış Temalı Yeni Bir Oyun Modu Ekleyecek

Fatih Akgün

1 Yorum

Nadide 6 Nisan 2020 at 2:49 pm

Sabırsızlıkla bekliyoruumm

Cevaplayın

Yorum Yap