THY Yolcuları İç Hatta HES Kodu İle Uçacak

THY Yolcuları İç Hatta HES Kodu İle Uçacak

THY Yolcuları İç Hatta HES Kodu İle Uçacak

THY yolcuları iç hatta HES kodu ile uçacak. Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamalara göre koronavirüsle mücadele kapsamında toplumsal riski en aza indirmek amacıyla kararlar aldı. Alınan kararlar neticesinde Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasına uygun olarak iç hat uçuşlarından yolcu kabulü yapılacak. HES kodu zorunlu alan olup biletleme işlemleri sırasında yolculardan talep edilecektir.

THY Yolcuları İç Hatta HES Kodu İle Uçacak

Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamaya göre firmanın önceliğinin yolcuların güvenliği ve sağlığı olduğu belirtildi. Alınan kararın hayati önem taşıdığı bu dönem için Türk Hava Yolları : “Bu nedenle Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Hayat Eve Sığar’ projesine uygun olarak, yolcularımızın iç hat uçuşlarımıza kabulü, kişiye özel üretilen ‘Hayat Eve Sığar (HES)’ kodu ile sağlanacaktır. HES kodu zorunlu bir alan olup biletleme işlemleri sırasında yolcularımızdan talep edilecektir.” ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamaya göre HES kodu ile uçuşa 24 saat kala yolcuların sağlık durumunun kontrol edileceği, biletleme esnasında ve havalimanında yapılacak “HES kodu” sorgulamalarında uçuşa elverişli olmadığı tespit edilen yolcuların uçuşa kabul edilmeyeceği açıklandı.

hes kodu

Ayrıca yapılan açıklamada HES kodunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 7 gün daha geçerli olması gerektiği ve olumsuz bir durumla karşılaşıldığında  rezervasyonların onaylanmayacağı konusunda bilgilendirme yapıldı.

Ayrıca Boyner, “Askıda İyilik” Paketi İnternet Mağazasında adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir