Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

TikTok, 1 Milyar Kez İndirildi

TikTok artık daha büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Çin merkezli platform, Android işletim sisteminin uygulama mağazası Play Store’da 1 milyar indirme barajını aştı.

Koronavirüs COVID-19 sebebiyle kendilerini evlerinde karantina altına alan kişiler, sosyal medya platformlarının bir hayli yoğun günler geçirmesine neden oluyor. Bu platformlar arasında en çok kullanılanlardan olan TikTok, koronavirüsün dünya genelinde etkisini göstermesiyle beraber daha da sık kullanılmaya başlandı.

Belirlediğiniz konseptler ile kısa videoların paylaşıldığı ve bu videoların diğer kullanıcılar tarafından görüntülendiği bir sosyal medya platformu olan TikTok, kullanıcı kitlesinde hızla artış yaşayarak 1 milyar kez indirilme barajını aştı.

TikTok, Android platformunda 1 milyar kez indirildi.

 

TikTok, 2016 yılının Ekim ayında piyasaya sürülmesinin ardından bir hayli yol kat etti. 2017 yılında Çin’in dışına açılan TikTok, ortaya koyduğu yeni akımlarla insanların ilgisini çekmeyi başardı.

Yıllar geçtikçe kullanıcı sayısında da artış yaşayan video odaklı sosyal medya platformu, bugün itibarıyla Android platformunda 1.000.000.000 indirme sayısını geride bıraktı. Darısı İOS platformunun başına 🙂

Related posts

SAĞLIK BAKANLIĞINA FACEBOOK’TAN DESTEK

Fatih Akgün

Facebook, Türkiye’ye Temsilci Atamayacağını Açıkladı!!

M. Büşra Kaya

Dünya Sağlık Örgütü ile YouTuber’lar Güçlerini Birleştirdi!

Meryem ACAR

Yorum Yap