Teknolojix Haber
UYGULAMA

TikTok Google Play Store Puanı 1,3 Yıldıza Düştü

TikTok Google Play Store Puanı 1,3 Yıldıza Düştü

TikTok google play store puanı 1,3 yıldıza düştü. Musical.ly bazında yaratılan, video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkanı sağlayan sosyal medya uygulaması olan TikTok önemli ölçüde puan kaybetti. YouTube ile TikTok kullanıcıları arasındaki gerilim uygulamanın Play Store puanına yansıdı. Bu duruma karşılık nasıl bir hamle geleceği merak konusu oldu.

TikTok Google Play Store Puanı 1,3 Yıldıza Düştü

Son zamanlar da hem iPhone hem de Android tarafından yüz milyonlarca kez indirilerek sosyal medyanın en büyük platformlarından biri olmayı başaran TikTok, 4,6 yıldız ile en beğenilen uygulamalar arasındaydı. Ancak YouTube‘daki tartışmalı bir video, TikTok’un Play Store puanını dibe çekti. Hint kullanıcılar TikTok’a, YouTube’daki “YouTube vs TikTok: The End” başlıklı bir videodan dolayı PlayStore’da ‘bir yıldız’ vermeye başladı. TikTok’un Android uygulamasına karşı yapılan bu tutum o kadar büyüdü ki TikTok’un Play Store puanı 4.6’dan 1.3 yıldıza düştü. TikTok, Apple’ın uygulama mağazasında ise ortalama 4.8 puanda başarısını sürdürüyor. youtube

Hindistanlı popüler YouTuber CarryMinnati‘nin yakın zamanda YouTube’da “YouTube vs TikTok: The End” adlı bir video paylaşmasıyla başlayan olay gün geçtikçe büyüdü. Yayınlanan videoda TikTok’ta içerik üreticisi olan Amar Siddiqui eleştiriliyordu. YouTube, Minnati’nin videosunu telif ihlali nedeniyle kaldırdı. Bu olayın ardından TikTok ve YouTube kullanıcıları arasında gerilim yaşandı. CarryMinnati’nin takipçileri, popüler YouTuber’ın videosu kaldırılmasına destek vermek amacıyla sosyal medyada örgütlendi ve #JusticeForCarry ile #BanTikTokInIndia geçtiğimiz günlerde sosyal medyada trend etiketler arasına girdi. Şu anda ise sosyal medya kullanıcıları #tiktokdown ve #tiktokexposed etiketleriyle tepkilerini sürdürüyor.

Bunların dışında TikTok puanının düşmesinin diğer bir nedeni olarak kadınlara yönelik asit saldırılarına teşvik eden bir video yayınlamakla suçlanan Amar Siddiqui’nin kardeşi Faizal Siddiqui’ye gösterilen tepki gösteriliyor.

Ayrıca Instagram’da Yeni Bir Dönem Başlıyor “Instagram Shop” adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Yerli Video Konferans Uygulaması “HAVELSAN Diyalog”

Fatih Akgün

Çalışanlarına WhatsApp Yasağı Getiren Dev Kuruluş

Fatih Akgün

NETFLİX Lost In Space Dizisine Veda Ediyor!

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap