Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Tiktok Yasağı, Mahkeme Kararı İle Ertelendi!

TikTok başka bir gün görecek kadar yaşayacak. The Wall Street Journal’a göre, ABD Ticaret Bakanlığı, platformu bugün kapanmaya zorlayacak bir emri kabul etmeyecek. AjansPhiladelphia’daki bir yargıcın Ekim ayı sonlarında federal hükümete karşı dava açtığında TikTok’a verdiği bir ön emir verdi. Ticaret Bakanlığı, “daha fazla yasal gelişme sağlanana kadar” emri uygulamayacağını söyledi. Şu anda TikTok’un tam bir yasaktan kaçınmaya çalıştığı için dahil olduğu devam eden iki yasal dava var.

Tiktok bir süredir banlanma gündemiyle meşgul 

Bu en son gelişmeye öncülük eden Trump yönetiminin ABD’deki Yabancı Yatırım Komitesi (CFIUS), bugün platformun ana şirketi ByteDance’ın kendisini ABD varlıklarından elden çıkarması için son tarih olarak belirledi. Eylül ayında şirket, Oracle ve Wal-Martın yeni kurulan bir uygulama Global varlığında yüzde 20 hisseye sahip olduğunu görecek bir anlaşma önerdi. Başkan Trump anlaşmayı “kavram olarak” onayladı, ancak o zamandan beri üzerinde çok az hareket var. Aslında, geçtiğimiz haftalarda, şirketin Oracle ile yaptığı anlaşmanın ayrıntılarını belirlemeye çalıştığı için CFIUS’un platform ile iletişimi durdurduğu bildirildi. 

Platform en son gelişmeyle ilgili hemen bir yorumda bulunmadı. Ancak 30 Ekim’de “ifade haklarını, kariyerlerini korumak ve özellikle de küçük işletmelere yardım etmek için çalışan yaratıcılarımızın desteğinin artmasıyla derinden etkilendiğini söyledi. 

ABD’li TikToker’in Verisi ABD’nin Dışına Çıkmayacak!

Related posts

Instagram,İlk Kez Bir Türk İsmi Takip Etti

Fatih Akgün

Netflix Türkiye Hesap Açıklaması Güldürdü

Fatih Akgün

Yerli Oto Heyecanı Zirvede

Fatih Akgün

Yorum Yap