Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

TikTok,10 Milyon Dolar Bağış Yaptı

Günümüzün en popüler uygulamalarından TikTok, koronavirüsle mücadele için bağışta bulunduğunu açıkladı. Şirket, paylaştığı duyuruda Dünya Sağlık Örgütü’ne 10 milyon dolar bağış yaptığını duyurdu.

 Koronavirüs salgınını durdurmak için hükûmetler ve bireylerin yanı sıra tüm şirketlerden de destek gelmeye devam ediyor. Koronavirüsün yayılmasını önlemek adına ofislerinde çalışmayı bırakan, virüs nedeniyle ekonomik zararla karşı karşıya kalan birçok şirket tüm bunlara rağmen bağış yapıyor.

Koronavirüsle mücadeleye destek vermek için bağış yapan şirketlere bugün bir yenisi daha eklendi. ByteDance’in sahip olduğu TikTok, yaptığı duyuruda Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) Birlik Mücadele Fonu’na bağışta bulunduğunu açıkladı.

TikTok’tan 10 milyon dolarlık bağış:

tiktok koronavirüs

TikTok tarafından yapılan yeni duyuruda şirketin Dünya Sağlık Örgütü’ne 10 milyon dolar bağışta bulunduğu bilgisi yer aldı. TikTok’un yaptığı bağış, diğer şirketlerin de yaptığı tüm bağışlar gibi Dünya Sağlık Örgütü’nün virüsle mücadele eden sağlık çalışanlarına gerekli ekipmanların sağlanması için kullanılacak.

tiktok koronavirüs

Bugüne kadar bağış yapan şirket ve kuruluşlar arasında; 100 milyon dolar bağış yapan Facebook, birkaç milyon dolar bağış yapan Google, 10 milyon dolar bağış yapan FIFA ve toplamda 22 milyon dolar bağış yapan birçok büyüklü küçüklü firma yer aldı. Bununla birlikte çoğu ünlü isimden de bağış haberleri peş peşe geldi.

Related posts

Twitter,Dün Bütün Dünyada ‘Yanıtları Gizle’ Özelliğini Yayınladı

Yasemin ACAR

Twitter Hack Olayı Sonrasında Bilanço Belli Oldu!!!

M. Büşra Kaya

Spotify Hacklendi. Kullanıcı şifrenizi değiştirdiniz mi?

Özge Kandemir

Yorum Yap