Teknolojix Haber
YAŞAM

Tim Cook, George Floyd İçin Mektup Yayınladı!

Dünya, ABD’de yaşanan olaylara odaklanmış durumda. Siyahi bir ABD vatandaşının, “Nefes alamıyorum” demesine rağmen, bir polis memuru tarafından öldürülmesi tansiyonu yükseltti. Bunun ardından Tim Cook, George Floyd hakkında Apple’ın sitesinden bir açık mektup yayınladı.Şu anda George Floyd ölümü teknoloji şirketlerinin de gündeminde.

Yaşanan olayı “anlamsız öldürme” olarak nitelendiren Apple CEO’su, ırkçılık ve eşitlik temalı açıklamasını yaptı. Açıklama, Apple’ın resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. CEO, herkesin bir arada durarak, ırkçılığa karşı mücadele edilmesinin gerektiğini açıkladı.

Tim Cook, George Floyd için mektup yayınladı

ABD’de yaşanan protestolar, siyahi bir vatandaşın maruz kaldığı kötü muamele ve ölümü üzerine odaklanmış durumda. Tim Cook’un anlamsız ölüm olarak nitelendirdiği olay karşında, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerken, mektubun başlığı “Irkçılık üzerine konuşma” oldu.

Paylaşılan mektuba bakıldığında, yaşanan olayın ABD ulusunu ve milyonları üzdüğü belirtilirken, yasaların değişmesine rağmen renk ayrımına dikkat çekildiği görülüyor. İnsanların rengi nedeniyle bulunduğu ortamlarda korktukları ve günlük yaşamının etkilendiğini, bunun da toplumu etkilediği belirtildi.

Apple’ın her zaman insanlar için teknoloji geliştirmeyi görev edindiği, bunu da insanlara sıcak bir şekilde, insanları güçlendirmek için olduğu söylendi. Ancak daha fazlasının yapılmasının gerektiği yazılı olan mektupta, “Hayata bakış açımızın ve hareketlerimizin değişmesi gerekiyor.” denildi.

 

Related posts

Üç Türk Mühendis Tarafından Geliştirilen Panel: Taksipan

Fatih Akgün

2020 Schengen Vize Ücretlerine Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar

Yasemin ACAR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ve GSM Operatörleri Yeni Dönemi Birlikte Değerlendirdi!

Semih Bozkurt

Yorum Yap