Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Tofaş Sağlık Ekipmanı Üretmeye Devam Ediyor

Corona virüs nedeniyle, ülkemizde de fabrikalarda sağlık ekipmanı üretimi başladı. Bursa’daki fabrikasında üretim faaliyetlerine ara veren Tofaş da bu süreçte sağlık ekipmanı üretiyor.

İlk olarak Bursa Şehir Hastanesi ile başlayan teslimatlar, İstanbul, Bursa, Ankara, Balıkesir, Kocaeli, Manisa, Muğla ve İzmir dahil olmak üzere toplam 24 ildeki, 63 sağlık kuruluşuna ulaştırıldı. Tofaş bu süreçte toplam 578 adet biyolojik örnek alma ve entübasyon kabini ile 20 bin 146 adet siperlikli maske üretti.

Konuyla alakalı olarak Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “İl Sağlık Müdürlükleri ile koordinasyon içinde sevkiyatları gerçekleştiriyoruz. Bizlere ulaşan talebi karşılayabilmek amacıyla hem ihtiyaca yönelik hem de hekimlerce doğrulanmış tıbbi ekipmanların geliştirilip üretilmesi için hızla çalışmaya başladık. Salgınla mücadelede kritik bir yere sahip olan sağlık çalışanları için koruyucu ekipmanları, Tofaş Ar-Ge ve fabrikamız içindeki yetkinliklerimizi ve tedarik zincirimizin de gücünü değerlendirerek üretmeyi sürdürüyoruz.” dedi.

Related posts

Doğuş Otomotiv KSS zirvesinde iki ödül aldı

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Avrupa’da En Fazla Satan Otomobil Belli Oldu

Fatih Akgün

Facebook’dan 5.7 Milyar Dolarlık Bedel

Fatih Akgün

Yorum Yap