Teknolojix Haber
OTOMOBİL

TOGG Las Vegas Yolcusu

TOGG, CES 2022 için Las Vegas’a Gidiyor!

Türkiye’nin yerli elektrikli otomobil markası TOGG, CES 2022 fuarında yerini almak için yola çıktı. Varış istasyonu ise Las Vegas…

TOGG veya tam adıyla Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun CEO’su Gürcan Karakaş yaptığı bir açıklamada, şirketin 15 yıllık bir proje sonucunda 2018 yılında kurulduğunu söyledi. Ayrıca tasarım faaliyetleri tamamlanan aracın 2022’nin sonlarına doğru seri imalata hazır olması için tesislerin hazırlanmaya başlandığını açıkladı.

Aralık ayının başlarında Karakaş, üretim hattından çıkacak ilk otomobilin 2023 yılında yollarda olacağı bilgisini paylaştı. Ardından şirketin sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımda, aracın önümüzdeki yıl Ocak ayında düzenlenecek CES 2022 fuarında sergileneceği söylendi.

TOGG uçuşa geçti: Varış istasyonu Las Vegas

TOGG, geçtiğimiz günlerde fuar öncesinde şirketin yeni logosunu açıkladı. Ardından kısa bir sürede gündeme oturdu. Yeni amblemi beğenen ve beğenmeyen kişiler sosyal medya üzerinden fikirlerini paylaştı. Ancak şirket tamamen CES 2022’ye odaklanmış gibi gözüküyor.

Şirketin resmi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, otomobilin CES 2022’ye gitmek için yola çıktığı bilgisi paylaşıldı. Yolculuğun, Türk Hava Yollarının kargo birimi olan Turkish Cargo ile gerçekleştirileceği söylendi. Ayrıca TOGG, şunları söyledi:

Dünya sahnesine çıkacağımız CES 2022’ye Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı Turkish Cargo ile gidiyoruz. Siz de Togg’u uğurlamak için uçuş günü gerçekleştireceğimiz dijital konvoya katılabilir, uçağınızı kişiselleştirerek destek mesajınızı iletebilirsiniz.

Bu paylaşımın ardından Türk Hava Yolları da desteğini göstermek için bir paylaşım yaptı. Bununla birlikte şu mesajı paylaştı:

Togg’u Turkish Cargo’nun kanatları altında yurt dışına “Gururla Taşıyoruz”. 21 Aralık’ta, saat 18:30’da, Togg ile Las Vegas’taki CES Fuarı’na bir yolculuğa çıkıyoruz. Siz de yolunuzacikolsun.com üzerinden kendi özelleştirdiğiniz dijital kargo uçağınızla bize katılabilirsiniz.

TOGG ve Türk Hava Yolları paylaşmış oldukları internet sitesi üzerinden, dileyen herkesin düzenledikleri dijital konvoya katılabileceğini, uçaklarını kişiselleştirerek destek mesajlarını buradan iletebileceğini söyledi. Biz de her Türk vatandaşı gibi bu girişimi destekliyor ve yolunuz açık olsun diyoruz.

Beklenen Yerli Otomobil TOGG’un Modelleri

İsim Araç tipi Tanıtım tarihi Beklenen çıkış tarihi Motoru
TOGG (SUV) C-segment SUV 27 Aralık 2019 2022 yıl sonu Elektrikli
TOGG (Sedan) C-segment Sedan 27 Aralık 2019 2024 Elektrikli

Related posts

Tesla, İlk Elektrikli Kamyonu Semi’nin Üretim Tarihini Açıkladı

Yasemin ACAR

Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç’a yerli ve milli motor takılacak

Fatih Akgün

Elektrikli Araçların Lideri Değişti

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım