Teknolojix Haber
OTOMOBİL

TOGG, Yerli Otomobil İçin Yatırım Teşvik Belgesi’ni Aldı!

Geçtiğimiz günlerde yerli otomobilin üretileceği fabrika için ÇED’den olumlu rapor alan  TOGG, bugün Yatırım Teşvik Belgesi aldığını duyurdu. Böylece yerli otomobilin üretime geçişi için bir adım daha atılmış oldu.
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yapılması planlanan Elektrikli Otomobil Üretim Tesisi ile ilgili ÇED başvurusu olumlu sonuçlandı. Yerli otomobilin üretimi için yeni bir aşamaya geçildi. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, bu sabah Twitter üzerinde yaptığı paylaşım ile yerli otomobil için Yatırım Teşvik Belgesi‘ni aldığını duyurdu.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından çalışmaları sürdürülen yerli otomobilin Bursa’nın Gemlik ilçesinde inşa edilecek olan fabrika inşaatının başlayabilmesi için gerekli olan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu, geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından olumlu olarak onay almıştı.

 

 

 

Ayrıca TOGG’un açıklamasına göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yerli otomobilin üretileceği fabrika için rapot hazırladı. Raporda, “Elektrikli Otomobil Üretim Tesisi hakkında ÇED Yönetmeliği’nin 14. maddesi gereğince bakanlığımızca ‘Çevresel Etki Değerlendirmesi olumlu’ kararı verilmiştir.” ifadesine yer verildi.

Related posts

Dönüşüm TOGG ile başlayıp tüm markalara sıçrayacak

Fatih Akgün

Avrupa’da En Fazla Satan Otomobil Belli Oldu

Fatih Akgün

Bu Stratejiyi İzleyin! Alışveriş Merkezinde Aracınıza Park Yeri Bulabilmek İçin …

Meryem ACAR

Yorum Yap