Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL Tanıtım TEKNOLOJİ (Genel)

TOGG’a Beklenmeyen Darbe: Corona

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve dünyayı da etkileyen  Corona Virüsü, yüzlerce insanın ölümüne neden olduğu gibi dünyanın en büyük teknoloji etkinliklerinden biri olan MWC 2020’yi de  derinden etkiledi. MWC 2020, 24 Şubat günü başlayacaktı  ama virüsün etkilerinden dolayı iptal edildi. Bu iptal kararıyla birlikte, Corona Virüsü TOGG tarafından planlanan etkinliğe de beklenmedik bir darbe oldu…

TOGG MWC 2020 sahnesine çıkamayacak

Yerli otomobilin dünyaya ilk tanıtımı MWC 2020’de yapılacaktı. Turkcell standında sergilenecek olan otomobil de Corona Virüsü bir engel oldu.

İlk iptaller teknoloji devleri Nokia, Facebook, Amazon, Vivo, Nvidia gibi şirketler virüsü sebep göstererek etkinliğe katılmama kararı aldı. Bu kararlardan hemen sonra ise fuarın yapılmayacağı açıklandı. Bu iptal Türkiye’in planladığı ve hayalini kurduğu yerli otomobilin dünyaya tanıtım etkinliğinin de iptal olmasına neden oldu. Corona Virüsü TOGG’un etkinliğine de bulaşmış oldu bir nevi.

Vestel’in de lansman planları da ertelendi, bu etkinlikte yeni modellerini sergileyeceğini duyurmuştu.

İlk olarak markalar etkinliğe katılmama kararını açıkladı ve bunun hemen akabinde etkinliği düzenleyen GSM Assosciation, acil bir toplantı planladı. Bu toplantıdan çıkan karar etkinliğin iptali yönünde oldu.

Yerli otomobilin henüz dünya lansmanı için yeni planların ne olacağı bilinmiyor . TOGG tarafından alınacak karar merakla bekleniyor.

 

Related posts

Penguen koruma sistemi yeni tasarım iglo

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Mercedes’i Geçti 3.Sıraya Yükseldi

Fatih Akgün

SXSV Virus Sebebi Ertelenen Son Organizasyon Oldu…

Meryem ACAR

Yorum Yap