Teknolojix Haber
YAŞAM

Tokai Çakmakları, 35 Milyon TL’ye Satılıyor

Türkiye’nin popüler çakmak markalarından Tokai, resmen el değiştiriyor. Gözde Girişim’in sahip olduğu ve Tokai Çakmaları’nı üreten “Sebat Çakmak”, 35 milyon TL karşılığında satılıyor.

Tokai çakmaklarını hepimiz biliriz. Bu marka, Türkiye’nin en popüler çakmak markalarının bir tanesidir. Bu markanın ana kurucuları Yıldız Holding ve Kökler Yatırım Holding’dir. İki şirketin iş birliği yaparak kurduğu “Gözde Girişim”, bugüne dek Tokai çakmaklarının üreticisi olarak bilinmişti. Şimdi ise Gözde Girişim, yüzde yüzüne sahip olduğu ve Tokai çakmaklarını üreten “Sebat Çakmak”ı satmaya karar verdi.

Sebat Çakmak’ın satış bedelinin 35 milyon TL olduğu açıklandı. Gözde Girişim’in tüm hisselerini satın alan şirket ise “Can Uluslararası Yatırım Holding”. Yapılan açıklamalara göre satış işlemlerinin tamamlanması için, Rekabet Kurumu‘ndan alınacak izin bekleniyor. Gerekli iznin verilmesinin ardından satış işlemleri gerçekleşecek ve Sebat Çakmak, Can Uluslararası Yatırım Holding’e devredilecek.

Gözde Girişim, Sebat Çakmak’ın satışından elde edeceği 35 milyon TL’lik gelirle, şirketin borçlarını azaltmayı hedefliyor. Satış işlemlerinin gerçekleşmesiyle birlikte Türkiye’nin en popüler çakmak markası, el değiştirmiş olacak. 

Related posts

Bankalar saat kaçta açılıyor kaçta kapanıyor?

Fatih Akgün

İngiltere’ de yapılan araştırma sonucu ozon tabakasında değişimler belirlendi.

Fatih Akgün

Acilen kullanılmalı ! Ercüment Ovalı’dan son dakika açıklaması : Dornaz Alfa çok etkili!

Fatih Akgün

1 Yorum

MEVLÜDE 10 Aralık 2019 at 3:52 pm

Durumlar neyi gerektiriyorsa insanlarda onu yapmaya çalısıyor.. Şirket için en iyisi neyse onu yapacaklardır.. Yeni üreticilerde üretim için kăr için elinden geleni yapacaklardır..

Cevaplayın

Yorum Yap