Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Toyota, Hibrit Otomobilde Başarı Elde Etti

Toyota, hibrit otomobil pazarında büyük bir başarı yakaladı ve toplamda 15 milyon hibrit otomobil satışı gerçekleştirmeyi başardı. Satışların yaklaşık %20’si ise Avrupa’ya yapıldı.

toyota prius

20 yıldan uzun süredir hibrit otomobil üreten firma, 15 milyonuncu hibrit araç satışını kutluyor. Bu satışların 2,8 milyon adedi Avrupa’ya yapılırken Birleşik Krallık, Toyota’nın hibrit araçlar açısından en güçlü olduğu pazarlardan biri oldu. Bu yılın mart ayının sonunda firma, Birleşik Krallık’ta toplamda 356 binden fazla otomobil satmayı başardı. Şu anda Birleşik Krallık’ta hibrit otomobil satışları, firmanın ülkedeki satışlarının üçte ikisini oluşturuyor.

Toyota toplamda 15 milyon araç sattı. Firmanın tahminlerine göre bu otomobiller sayesinde, geleneksel motorlu araçlara kıyasla 120 milyon ton karbondioksit salınımı engellenmiş oldu. Satış rakamlarını açıklayan Toyota, zaman içerisinde de satışta olan modellerinin sayısını arttırdıklarını ve teknoloji performansını da sürekli olarak geliştirdiklerini açıkladı. Firmaya göre daha fazla seçenek, daha düşük emisyon değerleri ve daha da iyi yakıt ekonomisi sayesinde insaların hibrit otomobiller konusundaki farkındalığı ve kabul etme oranı arttı.

Hibrit otomobiller, bataryalı modeller, fişe takılabilir hibritler ve hidrojen yakıtlı otomobillerle birlikte gelecekte kendine küresel otomobil filolarında daha çok yer bulacak.

Related posts

Aston Martin’den Concorde Çılgınlığı!

Fatih Akgün

Büyük İndirim!Benzin Fiyatlarına İndirim Yolda…

Meryem ACAR

Elon Musk’ın Tesla Cybertruck Hakkında  Doğruladığı 6 Şey…

Meryem ACAR

Yorum Yap