Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Toyota RAV4 Hybrid Passion X-Sport’un Türkiye Fiyatı Duyuruldu

Dış tasarımı ve arabanın içinde barındırdığı özelliklerle son zamanların en dikkat çekici arabası Toyota RAV4 Hybrid Passion X-Sport‘un Türkiye fiyatı açıklandı. Şık ve spor görünümüyle yediden yetmişe herkesin ilgisini çekecek olan bu arabanın özellikleri sürücülerin beğenisini toplayacak gibi.

Toyota’nın en yeni ve güçlü arabalarından birisi olan RAV4 Hybrid Passion X-Sport’un Türkiye pazarına gireceği gün, araba tutkunları tarafından merakla bekleniyordu. Kendine has görünümüyle müşterilerin ilgisini çeken arabanın Türkiye satış fiyatı açıklandı.

Toyota’nın yaptığı açıklamaya göre, araba inci beyazı dış renk ve metalik siyah renkli tavan ile pazara sunuluyor. Toyota RAV4 Hybrid Passion X-Sport’un arka tamponu metalik siyah renginde olacak. Arabada bulunan yan koruma plastikleri ve 18 inç alüminyum alaşımlı parlak siyah jantlar arabaya karakteristik bir hava katıyor.

Arabanın gövde rengi kapı kolları, metalik siyah ön tampon ve sis farı çevresi ile ilgi çekici bir uyum içerisinde. Aynı zamanda RAV4 Hybrid Passion X-Sport modelinin iç mekân tasarımında kullanılan siyah spor deri döşeme ve siyah iç tavan ile modern bir görüntü yakalanıyor. Arabanın diğer özelliklerine baktığımızda; iç tasarımda 7 inç dokunmatik multimedya ekran ve direksiyonun arkasında 7 inç TFT çoklu bilgi ekranı olduğunu görüyoruz. Ayrıca arabanın içinde akıllı telefonların şarj edilebilmesi için kablosuz şarj ünitesi de var.

4,4 l/100 km ortalama yakıt tüketimine ve 101 g/km CO2 emisyonuna sahip olan RAV4 Hybrid Passion X-Sport kullanıcılarına iyi bir deneyim sunmaya geliyor. Bütün özelliklerin yanı sıra Toyota tarafından yeni geliştirilen bir özellik olan “akıllı dört çeker sürüş” teknolojisi de bu arabada mevcut.

Çoğu arabada Mekanik AWD sistemi kullanıyor. Fakat bu arabada daha hafif ve kompakt olan elektrikli AWD-i sistemi tercih edildi. Bu da arabanın şehir içinde daha iyi yakıt ekonomisi sunmasına, yüksek hızda daha sessiz sürüş ve kaygan koşullarda daha iyi çekiş sağlamasına yardımcı oluyor. Oldukça dikkat çeken özellikleri olan bu arabanın Türkiye’deki satış fiyatı ise 442.740 TL olarak belirlendi.

Related posts

Subaru Forester Hibrit Motoruyla Satışa Sunuldu

Fatih Akgün

UBER Bitti Sorunları Bitmedi

Fatih Akgün

BMC’den Tunus’a Zırhlı Araç İhracatı

Fatih Akgün

Yorum Yap