Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Toyota Türkiye Artık İş Başı Yapıyor

Toyota Türkiye Artık İş Başı Yapıyor

Toyota Türkiye uzun sürenin ardından artık iş başı yapıyor. Dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden biri olan Toyota normalleşme sürecine katılıyor. Çin’in Wuhan eyaletinde ortaya çıkarak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeni ile üretime ara vermek zorunda kalan otomotiv firması topluma katkı sağlamak amacıyla yeniden üretime başlayacak.

toyota

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, koronavirüsle mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı ve global yetkililerin direktifleri ile çalışanların sağlığını korumak, iş ve toplum sağlığına destek olmak için 21 Mart tarihinde üretimine ara vermişti. 7 haftalık uzun bir süreden sonra otomotiv devi Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 11 Mayıs tarihinde iş başı yapmaya hazırlanıyor. 11 Mayıs’ta çalışmaya başlayacak bütün çalışanları için alınan tedbirler ve uyulması gereken güvenlik kuralları hakkında bilgilendirme yapılacak. Firma çalışanların yeni çalışma ortamını iyi anlamalarını sağlamak için elinden geleni yapmaya hazırlanıyor. Firma üretimi 12 Mayıs’dan itibaren başlatmayı düşünüyor. Üretimin şimdilik yavaş bir tempoda başlatılarak ilerleyen dönemde kademeli olarak artırılması bekleniyor.

toyota

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Başkanı ve CEO’su Toshihiko Kudo, “Çalışanlarımızın sağlığı her zaman birinci önceliğimizdir. Bu doğrultuda, koronavirüs salgını nedeniyle 7 hafta boyunca operasyonlarımıza ara vermiştik. Çalışanlarımız için gerekli önemleri alarak güvenli bir şekilde operasyonlarımıza yeniden başlayacağız. Umarım, zor günleri geride bırakarak normalleşme yolunda topluma katkıda bulunabiliriz” dedi.
Ayrıca Volvo LiDAR Teknolojisi İle Yola Devam Edecek adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

TOGG’dan Yeni Yerli Otomobil Paylaşımı! Kazanana Ödül Var

Fatih Akgün

Volkswagen’de Yeşil Elektrik Hedefi Yüzde 90

Fatih Akgün

THY Yolcuları İç Hatta HES Kodu İle Uçacak

Fatih Akgün

Yorum Yap