Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Toyota Türkiye, İŞKUR Üzerinden 800 Kişiye İstihdam Sağlayacağını Açıkladı!

Koronavirüs salgını sonrası 11 Mayıs’ta üretime tekrar başlayan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., ihracat hedeflerini artırmak ve iş gücünü desteklemek için İŞKUR üzerinden 800 kişiye istihdam sağlanacağını açıkladı. Başvuru sürecinde aranan kriterleri öğrenmek için yazının devamına göz atabilirsiniz.
Geçtiğimiz yıl Türkiye’de üretimin 25. yılını kutlayan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., koronavirüs salgınına yönelik gerekli tedbirleri alındıktan sonra üretime tekrar başlandığını açıklamıştı. Geçtiğimiz ay üretime tekrar başlayan şirket, ihracat hedeflerini artırmak ve iş gücünü desteklemek için önümüzdeki 3 aylık süreçte 800 kişiye istihdam sağlanacağını duyurdu.

Bu kapsamda Toyota Türkiye ile İŞKUR Sakarya İl Müdürlüğü arasında kayıtlı ve nitelikli iş gücü artacak. Kısa süreli adaptasyon ve sertifika eğitimleri düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı.

İŞKUR’a kayıtlı iş arayanların yararlanabileceği belirtilen meslekler kaynakmontaj ve boya işçiliği olacak. Toplamda 800 kişi eğitime tabi tutularak fabrikada istihdam edilecek. Kurs programına katılım sağlayan sözleşmeli işçiler 6 aylık deneme sürecine girecek. Sonrasında uygun görülürse firmada kadrolu olarak çalışma imkânına da sahip olabilecek.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., koronavirüs nedeniyle duran üretime 11 Mayıs tarihinde tekrar başlamıştı. Bu zorlu sürecin ardından istihdam projesiyle ilgili konuşan Toyota Türkiye CEO’su Toshihiko Kudo; ihracat hedeflerini artırmak, iş gücünü desteklemek ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak için mevcut kadroya 800 kişilik bir istihdam eklemeyi hedeflediklerini söyledi.

Related posts

Windows 10 için yeni uygulama ikonları çıktı

Fatih Akgün

Volkswagen’e Soğuk Duş! 830 Milyon avroluk Ret

Fatih Akgün

Apple Şov Yaptı! Fortune, Modern Zamanların En İyi 100 Tasarımı Listesini Açıkladı…

Meryem ACAR

Yorum Yap