Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL SOSYAL MEDYA Tanıtım

Toyota’dan Yerli Otomobil Mesajı! TOGG’tan Toyota’ya Cevap Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yerli otomobil tanıtıldı. 2022’de banttan inecek yerli otomobil tüm Türkiye’den büyük heyecan oluşturdu. Yerli otomobilin tanıtılmasından sonra Japon otomotiv devi Toyota’dan yerli otomobil mesajı geldi. TOGG resmi Twitter hesabından Toyota’nın paylaşımına cevap vererek, teşekkür etti.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirdiği ‘Yeniliğe Yolculuk’ buluşmasında, kuruluşundan bugüne geçen 18 ayda aldığı mesafeyi ve Türkiye’de teknolojik dönüşüme nasıl öncülük edeceğini paylaştı.

Tanıtım toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Milletimizin bu araca sahip olmak için sabırsızlıkla beklediğini biliyorum. Satışa sunulacağı 2022 öncesinde ön satış süreci başlatılabilir” dedi.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) 2022 yılında üretimine başlayacağı, geliştirme süreci devam eden C-SUV modelinin ön gösterim versiyonunu tanıttı. Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde gerçekleşen Yeniliğe Yolculuk Buluşmasında C-SUV modeliyle birlikte bir de C- Sedan konsepti gösterildi.

TOYOTA’DAN ALKIŞLANAN YERLİ OTOMOBİL HAREKETİ

Tanıtım sonrası Japon otomotiv devi Toyota Twitter hesabından yerli otomobille ilgili bir mesaj yayınladı. Toyota mesajın “Türkiye’nin otomobili aramıza hoş geldin!” mesajı paylaştı. Toyota’nın yerli otomobil paylaşımı büyük beğeni topladı.

Toyota'nın yerli otomobil mesajı

TOGG’DAN TOYOTA’YA CEVAP 
Türkiye’nin Otomobil’i Twitter sayfası ise Twitter sayfasından Toyota’ya yanıt verdi ve “Teşekkürler. Hoş buldum. Hazırlanıyorum. 2022’de oradayım” dedi.

Yerli otomobilin özellikleri

Related posts

Sony’nin yeni ‘dev’ oyuncağı Sony Vision-S.

Fatih Akgün

İlk yerli Otomobil Fikri Necmettin Erbakan’dan

Fatih Akgün

Instagram İle Mesajlaşmada Yeni dönem! 

M. Büşra Kaya

Yorum Yap