Teknolojix Haber
İNTERNET OTOMOBİL ROBOTLAR TEKNOLOJİ (Genel) TeknolojiXHaber UYGULAMA YAPAY ZEKA YAZILIM

Tractable’ dan yapay zeka ile kaza ve felaketlerin hasar değerlendirmesi çalışmalarına 25 milyon dolar yatırım daha

Merkezi Londra’ da olan bir insurtech girişim olan Tractable şirketi, Georgian Partners’ın liderliğinde C Serisi yatırım turunda 25 milyon dolar yatırım aldı.

Insight Partners ve Ignition Partners yatırım turuna katılan diğer şirketler olarak açıklandı. Yeni yatırımla birlikte Tractable’ın bugüne kadar aldığı toplam yatırım miktarı 55 milyon dolara ulaştı.

25 milyon dolarlık yeni yatırım, Tractable’ın şu anda faaliyette bulunduğu 9 ülkenin haricinde yeni pazarlara açılmasını hızlandıracak.

Yaşanan felaket ve kazalarda her yıl milyonlarca insan zarar görmekte ve dünyada 1 trilyon doları aşan mali bir etki oluşmaktadır. Bu kaza ve felaketler için ise iyileştirme aşamaları öncelikle görsel öğeler üzerinden başlıyor. Tractable’ın ürettiği yapay zeka; meydana gelmiş olan hasarı incelemek için bilgisayar vizyonuna ihtiyaç duyuyor. Üretilen yapay zeka modelleri; incelemelerin verimliliğini ve müşteri deneyimini geliştirirken, meydana gelen hasarın doğru bir şekilde tanımlanmasına ve onarım maliyetlerinin öngörülmesine imkan veren sayısız örnek üzerinde eğitiliyor.

Araba kazaları ve doğal afetler gibi olaylardaki sigorta aşamalarını 10 kat daha hızlı hale getirmeyi planlayan Tractable’ın yapay zekası bugün, İngiltere’de Ageas, Fransa’da Covéa, Japonya’da Tokio Marine ve Polonyalı sigorta şirketi Talanx-Warta da dahil olmak üzere uluslararası şirketler tarafından araçta oluşan hasarın etkili ve verimli bir şekilde analiz edilmesi için kullanılıyor. Yapay zeka odaklı platform üzerinden çok kısa sürelerde oluşturulan değerlendirmelerle onarımlar daha erken başlayabiliyor.

Tractable’ın İngiltere, ABD ve Japonya’da ofisleri bulunuyor.

Related posts

Xiaomi; Türkiye Resmi İnternet Satış Mağazasını Açtı!!!

M. Büşra Kaya

Tesla, Model 3 Parçalarından Solunum Cihazı Tasarladı

Fatih Akgün

Istanbul Tech Week :Türkiye’nin İlk Sanal Teknoloji Haftası İçin Geri Sayım

Vildan Çelik

Yorum Yap