Teknolojix Haber
İNTERNET

Tüm Dünya İnternet Erişimi İçin  Çalışıyor…  

   

Birçok devlet ve kuruluş tarafından temel insan hakları içerisinde gösterilen internet erişimi farklı bir resmiyet kazanıyor. İşte son dönemlerin en popüler hizmeti olan internet ile ilgili haberimizin detayları.

İnternet ile ilgili yapılan çalışmalarda genellikle bu hizmetin en önemli ihtiyaçlardan bir tanesi olduğu vurgulanıyor. Gelişmemiş ülkelerin ise bir an önce internet ile buluşması sağlanmaya çalışıyor.

Birmingham Üniversitesi’nde Global Etik Bölümü’nde görevli bilim insanı Dr.Merten Reglitz, ortaya çıkan siyasi ve toplumsal değişimlerden haberdar olamayan insanların, insan hakları açısından dezavantajlı konuma geldiğini ifade etti. Özellikle de yasa koyucular üzerinde etki oluşturmak isteyen insanların internet kullanmak zorunda olduklarını ifade etti.

Birleşmiş Milletler başta olmak üzere hem özel kuruluşlar hem de uluslararası platformlar internet hizmetleri için uğraşıyor. Hindistan’daki gönüllü kuruluşlardan bir tanesi 2019 sonuna kadar 39 milyon insanı daha internet ile buluşturmak istiyor.

Related posts

SaveDotOrg Kampanyası Kazandı, .ORG Satışı Geri Çevrildi.

Fatih Akgün

Zoom’un değeri bir günde yüzde 14 düştü

Vildan Çelik

ABD Adalet Bakanı: Huawei ve ZTE’ye Güvenemeyiz.

admin

Yorum Yap