Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Tuned: Çiftler İçin Özel Yeni Uygulama

Facebook, Covid-19 salgından dolayı sosyal izolasyondaki çiftler için özel bir alan olarak tanımladığı yeni bir mesajlaşma uygulamasını App Store’da yayınladı.’Tuned’ koleksiyon defterine benzer bir tasarıma sahip. Uygulama sayesinde partnerler birbirlerinin Spotify hesaplarına bağlanabilecek, fotoğraf paylaşabilecek ve durum ayarlayabilecekler.

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle devletler sosyal izolasyon kurallarını uygularken sosyal medya platformları da yeni duruma uygun uygulamalar geliştirmeye devam ediyor. Son olarak Facebook, sosyal izolasyon koşulları kapsamında çiftler için yeni bir mesajlaşma uygulaması yayınladı.

Tuned, çiftlere özel çevrimiçi koleksiyon defterine benzer bir tasarıma sahip ancak Facebook’un veri gizliliği hâlâ uygulandığı için çiftlere ve Facebook’a özel demek daha doğru olur. Çiftler; bu uygulamaya Spotify hesaplarını bağlayabilir, durum ayarlayabilir, birbirlerine fotoğraf, kartpostal ya da sesli not yollayabilir ve sticker ya da tepki gönderebilir. Kısacası çiftler arasında özel oluşu daha ilgi çekici hale getiriyor uygulamayı.

Karantinada Birbirini  Göremeyen Çiftler İçin Mükemmel Bir Uygulama

Tuned

Facebook’un geçen sene kurulan New Product Experimentation (Yeni Ürün Deneyimleme – NPE) takımı tarafından Tuned geliştirildi. Facebook sözcüsü, NPE uygulamalarının işe yarayıp yaramayacağını göreceklerini ve tersi bir durumda NPE’nin kapatılabileceğini  kaydetti.

Sosyal izolasyon nedeniyle birbirini göremeyen çiftlerin Tuned’i kullanacağı düşünülüyor. Karantina koşullarında sıcak bakılabilecek bir fikir.

Tuned’u kullanmak ücretsiz ve görünüşe bakılırsa üyelik için bir Facebook hesabına sahip olmanız gerekmiyor ancak yukarıda bahsedildiği gibi veri gizliliği Facebook’un kontrolünde.

 

 

Related posts

Facebook, Bir Dizi Yenilikler Getirdi

Fatih Akgün

Müzik = Spotify Giriş Ekranını Yenilendi !

Facebook, Messenger İçin Koronavirüse Karşı Önlemler Aldı!

Fatih Akgün

Yorum Yap