Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Türk Hava Yolları’ndan Tahliye Ücretleri Hakkında Açıklama

Çin’in Wuhan eyaletinde başlayarak tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında havayolu ulaşımı geliyordu. bunun ile birlikte bir süredir eleştiriler ile gündeme gelen Türk Hava Yolları‘nın Amerika tahliye uçuşları ile ilgili kısa bir süre önce resmi açıklama yapıldı.

Son dönemde THY’nin tahliye görevleri için sosyal medyada eleştirilere neden olan fahiş fiyat iddiasına kayıtsız kalmayan şirket, bu konuda bir açıklama yaptı. Yapılan resmi açıklama ile birlikte tartışılan THY tahliye ücretleri netleşmiş oldu.

THY’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, 23 Nisan 2020’de Washington DC ve New York, 24 Nisan’da ise Los Angeles’tan yapılacak tahliye seferleri için şehirlere göre sabit fiyat uygulaması olduğu belirtildi. Bilet fiyatlarının her şey dahil 799 – 899 dolar aralığında olduğu açıklandı.

Sosyal medyadaki paylaşımlar yalanlandı

 

Resmi hesabından açıklama yapan THY, sosyal medya platformlarında paylaşılan görüntünün 20 Mayıs 2020 tarihine ait olduğunu belirterek bu tarihte bir tahliye seferlerinin olmadığını açıkladı. Şirket, “Bu tarihte ABD’den planlanmış bir tahliye seferimiz bulunmamaktadır. Milli bayrak taşıyıcı havayolu olmanın verdiği sorumlulukla dünyanın dört bir yanındaki vatandaşlarımızı vatan topraklarına kavuşturuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bu zorlu süreçte dünyanın dört bir yanından 25 bin vatandaşımızı ailelerine kavuşturduk. 59 ülkedeki yaklaşık 25 bin vatandaşımızın da ramazan ayını evlerinde aileleriyle birlikte geçirmelerini sağlamak için bakanlıklarımızla koordineli çalışmalar yürütüyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

 

Related posts

ALFA ROMEO ve JEEP Markalarından Yüzde 35 Geldi

Fatih Akgün

Teknosa’dan Babalar Günü Kampanyası!

Fatih Akgün

Samsung, Bütçe Dostu 5G Destekli İşlemciler İçin MediaTek ile Anlaşacak

Fatih Akgün

Yorum Yap