Teknolojix Haber
İNTERNET

Türk Telekom’da Erişim Sorunu!

Türk Telekom kullanıcıları Son bir gün içinde yapılan arıza bildirimi sayısı büyük oranda arttı. Kullanıcılar, hem mobil, hem de sabit internet hatlarında sorun yaşadıklarını bildirdi.

 Türk Telekom kullanıcıları, sözlük ve sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları bildirimlerle bağlantıların ciddi şekilde yavaşladığını ve internet erişiminde sorunlar yaşadıklarını belirttiler.

Özellikle sosyal medyada önemli ölçüde yavaşlama yaşadıklarını belirten kullanıcılar, WhatsApp gibi iletişim uygulamalarında, sesli konuşma, fotoğraf ve video gönderimi yapamadıklarını bildirdiler. Bazı kullanıcılar, sadece bağlantı yavaşlama sorunu değil doğrudan kesinti yaşadıklarını da ilettiler.

Türk Telekom kullanıcılarının hem mobil hem de sabit internet hatlarında sorun yaşanıyor gibi görünüyor. Öte yandan sorunun büyük ölçüde sabit internet hatlarında olduğu görülüyor. DownDetector’deki verilere göre 15 Nisan Saat 14.43 itibarıyla sorun bildirimi sayısı büyük ölçüde artmış durumda. Bir Türk Telekom kullanıcısı olarak aynı sorunla karşılaştığımı fakat fazla uzun sürmediğini belirte bilirim.

Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, ve Adana gibi büyükşehirlerde bağlantı sorunları yaşandığı görülüyor. Kullanıcılar, WhatsApp’ta mesaj ve medya gönderemediklerinden, genel olarak video oynatmada sorun yaşadıklarından, upload hızı düşüklüğünden ve sosyal medyadaki yavaşlıktan şikayet ediyor.

Related posts

‘Işık Hızında’ İnternet Sağlayacak Wi-Fi 6’nın Testleri Başarıyla Sonuçlandı.

admin

Mozilla’ dan Firefox 76 Güncellemesi!

Fatih Akgün

Güvenli İnternet Hizmeti Nedir Nasıl Hizmetten Yararlanılır?

Fatih Akgün

Yorum Yap