Teknolojix Haber
OYUN Tanıtım

Türk Yapımı Curse of Anabella Satışta Yerini Aldı

Türk Yapımı Curse of Anabella Satışta Yerini Aldı

7 kişilik Türk bir ekip tarafından geliştirilen Curse of Anabelle, 20 Şubat yani bugün itibari ile Steam ve Playstore üzerinden satışa çıktı. Bulmaca ve korku türünü bir araya getiren oyun, İstanbul merkezli Rocwise Entertainment tarafından geliştirildi. Oyunun Steam sürümü 40 TL, Playstore sürümü ise 27 TL olacak. Oyunun çıkışı ile ilgili firma tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde;

 

Türk oyunu Curse of Anabelle, Steam üzerinden satışa çıktı

İstanbul merkezli Rocwise Entertainment tarafından geliştirilen korku, bulmaca ve macera oyunu Curse of Anabelle , 20 Şubat itibarıyla küresel oyun platformu STEAM ve Playstore üzerinden oyuncularla buluştu. Rocwise Entertainment tarafından kurgulanan korku oyunları türüne yeni bir soluk getiren Curse of Anabelle, iki yıl gibi bir sürede 7 kişilik bir ekip tarafından tamamen yerli yatırımla ortaya çıktı.

Steam üzerinden satın alındıktan sonra halihazırda masa üstü ve diz üstü bilgisayarlarda oynanabilen Curse of Anabelle’in önümüzdeki süre içerisinde Xbox, PlayStation ve Nintendo Switch platformları için de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ancak yapımcı Rocwise Entertainment, Steam haricindeki platformlar için bir çıkış tarihi vermek için henüz erken olduğunu belirtiyor.

Mistik kitaplar, kadim mühürler, antik ayinler ve farklı zaman çizgileri arası seyahatlerle, gerçek dünyada izlerini takip edebileceğiniz efsanelerden ve mitlerinden ilham alınarak kurgulanmış ve kendine özgü bir oyun deneyimi sunan Curse of Anabelle, lanetli Ramsey Malikânesinin karanlık köşelerine ve gizemli geçmişine ışık tutuyor.

Benzer oyunlardan “aksiyon” dozu ile ayrılan Curse of Anabelle’de oyuncular mistik kitapların yardımı ile bu karanlık maceranın sonuna ulaşmaya çalışıyor. Oyunun hikâyesi boyunca elde ettiğiniz farklı eşyalar sayesinde antik ayinler gerçekleştirip, mistik kitapları kullanarak uygulayacağınız ritüeller ile Ramsey Malikânesini mesken edinmiş iblislere karşı amansız bir mücadele veriyorsunuz.

Gerçek dünyada da izleri takip edilebilecek efsane ve mitlerden faydalanılarak oluşturulan ve alt metninin bir hayli dolu olmasıyla göze çarpan Curse of Anabelle, oyuncuları karanlık ve mistik bir maceraya davet ediyor.

Related posts

BİR AKILLI SAAT NASIL OLMALI?

Burcu Yüzbaşıoğlu

Assassin’s Creed Legion

Fatih Akgün

Samsung’un Galaxy S20’yi Duyuracağı UNPACKED Etkinliği Nasıl İzlenir?

Fatih Akgün

Yorum Yap