Teknolojix Haber
MOBİL SEKTÖREL

Turkcell, Koronavirüs Sebebiyle AVM’lerdeki Mağazalarını Kapattığını Açıkladı

Türkiye’nin önde gelen operatörlerinden Turkcell, koronavirüsle mücadele kapsamında AVM içindeki mağazalarını geçici bir süre kapatma kararı aldığını açıkladı. Turkcell’in yanı sıra pek çok marka daha AVM’lerdeki mağazalarını geçici bir süre kapatma kararı almıştı.

Yayılmaya devam eden koronavirüs, artık merkez olarak Avrupa’da görülmeye başlanmıştı. Son olarak ülkemizde de tespit edilen ve hızla yayılmaya devam eden virüs ile mücadele için devlet kurumlarının yanı sıra pek çok özel kuruluş da yoğun çaba sarf etmişti. Koronavirüse karşı verilen bu mücadeleye katılan son şirket ise Turkcell oldu.

Diğer Turkcell mağazaları çalışmaya devam edecek

AVM içi mağazalarını geçici olarak kapatma kararı aldığını kullanıcılarına SMS yoluyla ileten Turkcell, yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Değerli Turkcell’liler, COVID-19 ile mücadeleye yönelik önlemlerimiz kapsamında AVM içi mağazalarımız bugün itibarıyla kapanacak. Kesintisiz iletişim için diğer mağazalarımız pazar günü hariç her gün 12.00/18.00 arası hizmete devam edecektir. Sağlıklı günler dileriz.”

Sadece Turkcell değil; 20’den fazla marka, AVM içindeki mağazalarını kapattığını açıkladı

Turkcell’in yanı sıra Boyner ve YKM dâhil birçok Türk ve yabancı firma daha koronavirüs nedeniyle mağazalarını kapattığını duyurmuştu. Türkiye’deki tüm mağazalarını 19 Mart 2020 tarihinden itibaren geçici olarak kapattığını duyuran Boyner’in ardından 20’den fazla marka da benzer açıklamalar yapmış ve mağaza faaliyetlerini geçici olarak durdurduğunu belirtmişti.

Mağazalardan bağımsız olarak İstanbul dahil olmak üzere birçok ilde birçok AVM koronavirüs sebebiyle faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı . AVM yönetimleri tarafından yapılan açıklamalarda, temel ihtiyaçlar için market ve bir eczanenin 12.00/20.00 arasında açık kalacağı söylendi.

Related posts

LG, Velvet Serisiyle Birlikte Samsung’u Geride Bırakacak!

Fatih Akgün

Honda’dan Yılın Son Kampanyaları

Fatih Akgün

Yerli Üretim: “Video laringoskop” cihazı tanıtıldı

Fatih Akgün

Yorum Yap