Teknolojix Haber
BİLİM TEKNOLOJİ (Genel) YAPAY ZEKA YAŞAM

Türkiye genç yetenekler keşfetme zamanı

 

‘Zeka Gücü’ne 25 yeni sınıf

 Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle Türkiye’nin özel yetenekli öğrencilerini teknolojiyle tanıştırmak ve onların yeteneklerini erken yaşta keşfedip geliştirmelerine destek olmak amacıyla başlattığı Zeka Gücü projesi bütün hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Düzce BİLSEMde gerçekleştirilen tören ile Türkiye genelinde hizmete giren 25 yeni sınıfın toplu açılışı yapıldı.

42 ilde 70 teknoloji sınıfı

Turkcell’in ‘Zeka Gücü’ projesi kapsamında son olarak açılışı yapılan 25 yeni sınıf ile birlikle toplam teknoloji sınıfı sayısı 42 ilde 70’e ulaştı. Ayrıca Zeka Gücü mobil uygulamasıyla da öğrenciler, 26 farklı dersin eğitim içeriklerine online olarak her yerden ulaşabiliyor. Bununla birlikte öğrenciler, internet sitesi üzerinden de eğitimler alabiliyor. Zeka Gücü Eğitim Portalı’nda Türkiye’deki tüm öğrencilerin ücretsiz olarak faydalanabileceği Arduino, Robotik, Uzay Bilimleri, Mobil Oyun Geliştirme, Yapay Zekâ, Akıllı Ev, Derin Öğrenme gibi eğitim içerikleri yer alıyor.

8 milyon sayfayı aşkın içerik görüntülendi

Zeka Gücü Eğitim Portalı’nda, bugüne dek 8 milyondan fazla sayfa eğitim içeriği görüntülendi. Proje kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında 70 bin öğrenci, kodlama ve teknoloji eğitimi aldı. Sınıflarda eğitim alan öğrencilere bugüne kadar 400 bin saat çevrimiçi robotik ve kodlama eğitimleri verildi.

Bugüne kadar 150 bin aile, 200 bin öğrenci ve eğitimciye erişen ‘Zekâ Gücü’ projesi, ulusal ve uluslararası yarışmalarda şimdiye kadar 400’ün üzerinde ödül kazandı.

Related posts

Kara deliklerdeki benzer manyetik alanlar Dünya üzerinde yaratılabilir

Fatih Akgün

Koronavirüs testi süresini kısaltan uygulama !

Fatih Akgün

Astronotun paylaştığı fotoğraftaki detay komplo teorisyenlerinin ilgisini çekti

Büşra Seyhan

Yorum Yap