Teknolojix Haber
İNTERNET

Türkiye liveturkey.com Yayında!

 Ülkemizi yabancı turistlere tanıtmanın yanı sıra daha önce ziyaret eden insanların özlemlerini giderecek dünya çapında çevrimiçi turizm tanıtım sitesi geliştirdi.
Ülkemiz, Tarih açısından ve doğal güzellik açısından en zengin ve Turistler tarafından en çok tercih edilen ülkeler arasında yer alıyor.
Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı, Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde “liveturkey.com” internet sitesini kullanıma açtı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı,  Salgın sebebiyle tüm gezginlerinin evlerinde olduğunu ve internet sitesi aracılığıyla Türkiye ile ilgili kültür, sanat, tarih, spor, eğlence ve daha pek çok deneyimin canlı yayınlarla ziyaretçilere sunulacağını açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği çevrimiçi sanat etkinliklerini de dünyaya ulaştırılacak İnternet sitesi, özellikle yabancı turistlerin Türkiye’ye ilişkin merak ettikleri ve özledikleri deneyimleri bir araya getirecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Ünlü şeflerin katılımıyla Türk yemeklerinin yapım videolarını yayınlayacak site, önemli müzelerimizin sanal turlarına yönlendirecek, Türkiye’de yapılabilen macera ve doğa sporları için bir tanıtım platformu olarak ülkemize seyahatle ilgili ilham verecek. Ayrıca, ‘liveturkey.com’ adresinde küresel turizm tüketicilerine evlerinde geçirdikleri süre boyunca Türkiye’yi deneyimleme fırsatları sunulacak. ifadelerine yer verildi.

Related posts

İLK SERTİFİKALI YOUTUBER’LAR MEZUN OLDU!!

M. Büşra Kaya

Porsche Sürücüleri E-Spor Etkinliğinde Yer Alacak!

Fatih Akgün

Uyuyarak 34 bin TL kazandı

Fatih Akgün

Yorum Yap