Teknolojix Haber
YAŞAM

Türkiye saat 21:00’da sağlık çalışanlarına destek için alkışladı

Türkiye saat 21:00'da sağlık çalışanlarına destek için alkışladı

Türkiye  saat 21:00’da sağlık çalışanlarına destek için alkışladı.

Türkiye bu akşam saat 21:00’da günlerdir korona virüs tehdidine karşı canla başla mücadele eden sağlık çalışanlarına destek için balkonlardan alkış eylemi gerçekleştirildi.

Korona virüs salgını dünyayı eve kapattı. Pek çok ülkede OHAL ve sokağa çıkma yasakları var. Sadece sağlık çalışanları 24 saat görev başında. Avrupa’da halk sağlık çalışanlarına alkışlarla destek oldu. Almanya’nın birçok kentinde halk sağlık çalışanlarına destek olmak için pencere ve balkonlara çıkarak alkış eylemi yapıyor. Köln kentinde alkış eylemi dün tam saat 21:00’da düzenlendi. Sosyal medya aracılığıyla yayılan eylemde amaç korona virüs salgınıyla mücadelede sağlık personeliyle dayanışma. Destek alkışları günlük rutin haline getirildi. Her akşam saatler akşam 8’i gösterdiğinde Avrupa’nın dört bir yanında balkonlardan ve pencerelerden sağlık çalışanlarına destek için alkış sesleri yükseliyor.

TÜRKİYE DE BU AKŞAM  21:00 ‘da ALKIŞLA DESTEK SAĞLADI

Türkiye saat 21:00’da sağlık çalışanlarına destek için alkışladı:

Bu akşam 21:00’da tüm sağlık çalışanları için balkonlardan alkış eylemi gerçekleştirildi. Sosyal medya kullanıcıları moral için düzenlenecek bu eyleme ilişkin halkı desteğe çağırdı. Bu moral desteği için her akşam saat 21:00’da balkonlardan alkışlamaya devam edilmesi öneriliyor.

Sağlık Bakanı, iş yükü artan ve risk altında çalışan sağlıkçılara teşekkür ederek onlar için alkış istemişti.

 Sağlık bakanı Koca sosyal medyadan çağrı yaptı:”Korona virüs nedeniyle sağlık personelimizin hem iş yükğ hem de maruz kaldığı riskler arttı. Huzurunuzda anlara çok teşekkür ediyorum.Onlar için bir alkış istiyorum.” dedi…

Türkiye saat 21:00'da sağlık çalışanlarına destek için alkışladı

Ankara Tabib Odasından gelen sosyal medya da :”Binlerce sağlık emekçisi, yaşatmak için halk sağlığı için canları pahasına görev başında! Onlara minnettarız… Saat 21:00’da “1” dakika balkonlarımızdan alkışlıyoruz.” mesajını paylaştı…

Türkiye saat 21:00'da sağlık çalışanlarına destek için alkışladı

Kaynak :HaberGlobal,dw.com

Related posts

Bilim İnsanları, Antarktika’nın Geçmişte Yemyeşil Bir Yağmur Ormanı Olduğunu Keşfetti

Fatih Akgün

Türkiye’nin 2019 Yılındaki Black Friday Satış Verileri Açıklandı

Yasemin ACAR

Çocukken oynanan video oyunları beyin fonksiyonlarının gelişmesine yardımcı oluyor

Vildan Çelik

Yorum Yap