Teknolojix Haber
İNTERNET UYGULAMA YAŞAM YAZILIM

Türkiye, Twitter’da Neler Konuşuyor?

Dünyanın her yanından katılan milyonlarca insanı buluşturan Twitter, 2021’de de Türkiye’de bulunan insanların da etkileşim kurmak ve sohbet etmek amacıyla buluştuğu ortak bir platform haline geldi. Siyasetten sağlığa, spordan müziğe her konuda gündem nabzı Twitter’da tutuluyor.

 

2021 yılına dönüp baktığımızda, Türkiye’de Twitter nabzı en fazla hangi konularda yükseldi? Gelin, hep birlikte Twitter verileri ile 2021 Türkiye’sine  bakalım…

 

 

2020’de olduğu gibi, 2021 yılında da Sağlık Bakanı takipte…

 

Twitter, 2021 yılı Türkiye enlerini açıkladı. Açıklanan verilere göre; Türkiye’de Twitter gündeminde en çok hakkında konuşulan ve tweetler içerisinde en çok bahsi geçen isim Recep Tayyip Erdoğan oldu. Cumhurbaşkanını izleyen isim ise yine siyasetten. Fahrettin Koca, Twitter enlerinde ikinci isim olarak açıklandı.  Geçtiğimiz yıla göre,  pandemiyle ilgili önlemler hafiflese de ve Coronavirüs pandemisi geçen yıl olduğu gibi gündemde ilk madde olarak yer almasa da, Sağlık Bakanı twetterda yine popüler. Özellikle, pandemi sürecinde okulların kapanıp açılmasıyla Eski Milli Eğitim Bakanı olan Ziya Selçuk 2021’de en çok konuşulanlar arasındaydı. Siyasetten Ekrem İmamoğlu ise, listede yedinci sırada yer alıyor.

 

Küresel bir başarı yakalanılmasa da, Türkiye futbol ile yatıp futbol ile kalkan ülkelerden. Twitter’da bu yıl en çok konuşulanlara bakıldığında, futbol dünyasının iki ismi ilk 20 içinde kendine yer buluyor. Fenerbahçeli Mesut Özil, listenin 14. sırasında yer alırken Galatasaraylı Fatih Terim listede 17. sırada. En çok etkileşimli hesaplarda, ilk 5 içerisinde spor dünyasında yalnızca Fenerbahçe twitter hesabı bulunuyor.

 

En çok retweet sporda!

 

Türkiye’de 2021 yılında en çok retweet edilen tweetlere bakıldığında, futbol ve spor ezici üstünlüğe sahip. İlk Mesut Özil’in Fenerbahçe transferinin müjdesi olan tweet, en etkileşimi tweet olurken, Beşiktaş şampiyonluk tweetiyse ikinci sırayı aldı. 

 

 

Related posts

Google’a Huawei rakip mi?

Fatih Akgün

Android 11 çıkış tarihi belli oldu

Fatih Akgün

Korona virüs sanal dünyada da tehdit haline geldi.

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım