Teknolojix Haber
BİLİM TEKNOLOJİ (Genel) TeknolojiXHaber UYGULAMA YAPAY ZEKA

Türkiye’de düzenlenecek olan 12 Mart’ta Yapay Zeka Zirvesi

Türkiye Yapay Zeka Zirvesi, 12 Mart’ta UNIQ İstanbul’da yapılacak.

Bu sene üçüncü kez düzenlenen zirvede yapay zekanın etkili olduğu tüm alanlar görüşülecek.

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi’nin (TRAI) düzenlediği, Türkiye’nin en büyük yapay zeka buluşması olan etkinliğe dünyanın farklı yerlerinden gelen uzman pek çok isim konuşmacı olarak katılacak.

Bu zirvede 100’e yakın konuşmacı 1500’den fazla katılımcıya yapay zekayı anlatacak

İşlenecek tema; “Yapay Zeka İşinize Değer Katar” olacaktır.

Bu tema altında yapay zekanın perakendeden sağlığa, üretimden finansa, otomotivden eğitime kadar hayatın pek çok alanındaki etkisi 1500’den fazla katılımcıya anlatılacaktır.

Türkiye’deki yapay zeka çalışmalarının desteklenmesi ve ekosistemin büyümesine büyük katkılar sağlayan TRAI’nin düzenlediği zirvede üç salonda eş zamanlı olarak yapılacak sunum ve panellerde yapay zeka hakkındaki son gelişmeler anlatılacak.

Katılımcılar, konunun uzmanları, kurumların temsilcileri ve startuplar’la tanışma şansı yakalayacaklar.

Türkiye’nin önemli firmalarının üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı 100’e yakın konuşmacının sunumunu izleme fırsatı bulacak.

“Gelecekte yapay zeka medeniyetimizin işletim sistemi haline gelecek”

“Yapay zeka medeniyetimizin işletim sistemi haline gelecek. Sağlıktan eğitime, e-ticaretten üretime, güvenlikten adalete, bankacılıktan otomotive kadar iş ve özel hayatın her alanına girecek.

Daha önce hiç görmediğimiz kadar büyük optimizasyonlar, öngörüler, kalite artışları ve müşteri deneyimleri yaşatacak” diyen Aksu, Türkiye Yapay Zeka Zirvesi’nin de farkındalığı ve ekosistemi geliştirmede büyük rolü olduğunu söyledi.

“Ülkemizde yapay zeka çalışmalarının geliştiğini ve çoğaldığını görmekten dolayı onur ve mutluluk duyuyoruz. Çünkü Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi’ni bu konudaki farkındalığı artırmak ve ekosistemi geliştirmek hedefiyle kurmuştuk” diyen Aksu, yapay zekaya olan ilginin gittikçe arttığını ifade de etmiştir.

Önümüzdeki yıllarda bu sayının katlanarak artacağını ve daha çok yapay zeka projesi gerçekleştirileceğini göreceğimize dair inancımız da tam.” diye sözlerine ekledi.

Related posts

Bir bu eksikti.. Bilim adamları açıkladı

Fatih Akgün

Onlar Kendi İcatlarıyla Ölen Mucitler!

Fatih Akgün

ÖSYM aday işlemleri için yeni mobil uygulaması hayata geçiriyor

Fatih Akgün

Yorum Yap