Teknolojix Haber
İNTERNET YAŞAM

Türkiye’de İlk Metaverse Ajansı

 

Türkiye’de ilk metaverse ajans kuruldu!

 

STANDBY, küresel ortaklar işbirliği ile Türkiye’de “ilk metaverse ajansı” kurma girişimi ‘‘Meta Agency’’ ile sektöre farklı bir yaklaşım getirdi.

 

 

Web 1.0’dan başlayan ve sosyal medya rönesansına değin yaşanan, topluluklar arasındaki  iş, kültür ve alışveriş çağı ‘‘WE’’ çağının kapanmasıyla, merkeziyetsiz yani blockchain veri ve ekonomisi sayesinde tekil etkileşim çağı ‘‘ME’’ çağından ilhamını alan STANDBY ME; internete halef, dijital ekosistemler ve ekonomilerin ‘‘yeniden doğuşu’’ olarak gösterilen Metaverse dünyasında, merkezi olmayan dinamikler ve iş birlikleri ile hareket etmeyi amaçlayarak hizmet verecek.

 

Küresel rakiplerinden farklılaşıp, kendine ait dizayn merkezli ve blockchain tabanlı ilk metaverse altyapısı sahibi olan STANDBY ME, markalara metaverse altyapıları oluşturması veya mevcut altyapısında markalı  alanlar, deneyimler, işbirlikleri ve tasarımlar oluşturma imkanı sağlayacak.

 

İletişim ve pazarlamadaki hikayelerin izlemekten yaşamaya, anlatmaktan daha ötesi tasarlamaya dönüşeceği bu süreçte yaratıcı ekonomiyi dönüştüren güç olarak gören STANDBY MEMultiverse & Metaverse evrenlerine özel ekonomik, yaratıcı, ekolojik proje ve ürün çeşitleri üreterek kategori oluşmasında somut katkılar sağlamayı hedefliyor. Markalarına ait ilk metaverse projeleri üretmeye yönelik çalışmalarına başlayan STANDBY ME, proje süreçleri ve işbirliklerini bu aydan sonra Londra’da açacakları yeni merkezlerinden yönetecek.

 

Related posts

İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Ürettikleri Model Uyduyu Uzaya Gönderdi!

Fatih Akgün

Piknik yasağına rağmen mangal yaktılar!

Fatih Akgün

WhatsApp’ta ‘tatil modu’ dönemi başlıyor!

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım